Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 390 příspěvků vloženo, 1850 editováno a 350 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

19. bombardovací křídlo, střední [1948-1961]

19th Bombardment Wing, Medium

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    19. bombardovací křídlo, střední 19th Bombardment Wing, Medium
    Originální název:
    Original Name:
    19th Bombardment Wing, Medium
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    10.08.1948
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.07.1961
    Nástupce:
    Successor:
    19. bombardovací křídlo, těžké 19th Bombardment Wing, Heavy
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    17.08.1948-16.05.1949 20. letecká armáda
    16.05.1949-17.10.1949 ?
    17.10.1949-11.06.1954 20. letecká armáda
    01.06.1953-28.05.1954 dočasně podřízeno: ?
    11.06.1954-15.07.1954 2. letecká armáda
    11.06.1954-14.07.1954 dočasně podřízeno: ?
    15.07.1954-01.06.1956 813. letecká divize
    07.01.1956-11.04.1956 dočasně podřízeno: 5. letecká divize
    01.06.1956-25.07.1968 823. letecká divize
    08.05.1957-07.07.1957 dočasně podřízeno: 5. letecká divize
    17.08.1948-16.05.1949 Twentieth Air Force
    16.05.1949-17.10.1949 Far East Air Forces
    17.10.1949-11.06.1954 Twentieth Air Force
    01.06.1953-28.05.1954 attached to Far East Air Forces Bomber Command, Provisional
    11.06.1954-15.07.1954 Second Air Force
    11.06.1954-14.07.1954 attached to Air Division Provisional 813
    15.07.1954-01.06.1956 813th Air Division
    07.01.1956-11.04.1956 attached to 5th Air Division
    01.06.1956-25.07.1968 823rd Air Division
    08.05.1957-07.07.1957 attached to 5th Air Division
    Dislokace:
    Deployed:
    17.08.1948-01.06.1953 Yigo, North Guam AFB
    01.06.1953-28.05.1954 Kadena, Kadena Air Base
    11.06.1954-01.06.1956 Orlando, Pinecastle AFB
    01.06.1956-01.07.1961 Homestead, Homestead AFB
    Velitel:
    Commander:
    17.08.1948-24.09.1948 Poff, Clarence G. (Lieutenant Colonel)
    24.09.1948-16.05.1949 DeShazo, Robert V. (Colonel)
    16.05.1949-01.06.1949 Kincaid, Alvan C. (Major General)
    01.06.1949-26.11.1949 Maxwell, Alfred R. (Brigadier General)
    26.11.1949-29.11.1949 Calhoun, Frederick E. (Colonel)
    29.11.1949-27.05.1951 Gilkeson, Adlai H. (Brigadier General)
    27.05.1951-01.06.1953 Wamsatt, Robert W.C. (Brigadier General)
    01.06.1953-31.08.1953 Dorney, Harvey C. (Colonel)
    31.08.1953-24.04.1954 Dalton, Lloyd H. Jr (Colonel)
    24.04.1954-26.07.1954 Livingston, John W. (Colonel)
    26.07.1954-09.02.1958 Cloyd, Virgil M. Jr (Colonel)
    09.02.1958-14.04.1958 Livingston, John W. (Colonel)
    14.04.1958-01.08.1960 Thompson, James H. (Colonel)
    01.08.1960-01.07.1961 Bergamyer, Roland W. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    16.04.1948-27.06.1949 96. bombardovací skupina (velmi těžká)
    17.08.1948-01.06.1953 19. bombardovací skupina, střední
    17.08.1948-08.05.1954 19. letištní skupina
    17.08.1948-05.04.1949 19. posádková zdravotnická skupina
    05.04.1949-08.03.1954 19. zdravotnická skupina
    01.06.1953-DD.MM.RRRR 93. bombardovací peruť, střední
    08.03.1954-01.11.1958 19. taktická nemocnice

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    16.04.1948-27.06.1949 96th Bombardment Group (Very Heavy)
    17.08.1948-08.05.1954 19th Air Base Group
    17.08.1948-01.06.1953 19th Bombardment Group, Medium
    17.08.1948-05.04.1949 19th Station Medical Group
    05.04.1949-08.03.1954 19th Medical Group 
    01.06.1953-DD.MM.RRRR 93rd Bombardment Squadron, Medium
    08.03.1954-01.11.1958 19th Tactical Hospital

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138321#452466Verze : 1
    MOD