Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 321 příspěvků vloženo, 1578 editováno a 294 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

19. bombardovací křídlo, těžké [1961-1983]

19th Bombardment Wing, Heavy

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    19. bombardovací křídlo, těžké 19th Bombardment Wing, Heavy
    Originální název:
    Original Name:
    19th Bombardment Wing, Heavy
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.07.1961
    Předchůdce:
    Predecessor:
    19. bombardovací křídlo, střední 19th Bombardment Wing, Medium
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1983
    Nástupce:
    Successor:
    19. křídlo pro doplňování paliva za letu, těžké 19th Air Refueling Wing, Heavy
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.07.1961-25.07.1968 823. letecká divize
    25.07.1968-02.07.1969 57. letecká divize
    02.07.1969-30.06.1971 823. letecká divize
    30.06.1971-01.10.1983 42. letecká divize
    01.07.1961-25.07.1968 823rd Air Division
    25.07.1968-02.07.1969 57th Air Division
    02.07.1969-30.06.1971 823rd Air Division
    30.06.1971-01.10.1983 42nd Air Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.07.1961-25.07.1968 Homestead, Homestead AFB
    25.07.1968-01.10.1983 Warner Robins, Robins AFB
    Velitel:
    Commander:
    01.07.1961-05.07.1961 Bergamyer, Roland W. (Colonel)
    05.07.1961-24.10.1963 Stewart, Richard R. (Colonel)
    24.10.1963-14.12.1963 Dula, Mason A. (Colonel)
    14.12.1963-04.06.1966 Edwards, Edward D. (Colonel)
    04.06.1966-01.08.1967 Goyt, Gordon F. (Colonel)
    01.08.1967-01.07.1968 Hargrove, Clifford W. (Colonel)
    01.07.1968-25.07.1968 Howard, James S. (Colonel)
    25.07.1968-01.04.1969 Pendergraft, Wesley L. (Colonel)
    01.04.1969-13.02.1970 Abendhoff, Gerhard R. (Colonel)
    13.02.1970-03.09.1971 Thorstenson, William R. (Colonel)
    03.09.1971-09.08.1972 Kavanaugh, Dudley G. (Colonel)
    09.08.1972-01.12.1972 Beck, Stanley C. (Colonel)
    01.12.1972-09.04.1973 Gallagher, Nathaniel A. (Colonel)
    09.04.1973-09.07.1973 Wylam, John F. (Colonel)
    09.07.1973-29.10.1973 Masterson, William E. (Colonel)
    29.10.1973-15.02.1974 Gallagher, Nathaniel A. (Colonel)
    15.02.1974-11.07.1975 McArdle, Frank H. (Colonel)
    11.07.1975-28.06.1977 Smith, Edwin L. (Colonel)
    28.06.1977-26.06.1978 Reeves, Charles W. Jr (Colonel)
    26.06.1978-16.01.1980 Pflugrath, Donald O. (Colonel)
    16.01.1980-10.07.1980 Shuler, Ellie G. Jr (Colonel)
    10.07.1980-18.08.1981 Marks, Donald L. (Colonel)
    18.08.1981-01.10.1983 Purdum, Richard L. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.07.1961-01.08.1961 93. bombardovací peruť, těžká
    01.10.1961-02.07.1968 19. skupina bojového zabezpečení

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.07.1961-01.08.1961 93rd Bombardment Squadron, Heavy
    01.10.1961-02.07.1968 19th Combat Support Group

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138322#452467Verze : 1
    MOD