Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 375 příspěvků vloženo, 1559 editováno a 309 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

20. stíhací bombardovací křídlo [1950-1958]

20th Fighter-Bomber Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    20. stíhací bombardovací křídlo 20th Fighter-Bomber Wing
    Originální název:
    Original Name:
    20th Fighter-Bomber Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    20.01.1950
    Předchůdce:
    Predecessor:
    20. stíhací křídlo 20th Fighter Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.07.1958
    Nástupce:
    Successor:
    20. taktické stíhací křídlo 20th Tactical Fighter Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    20.01.1950-01.08.1950 14. letecká armáda
    01.08.1950-22.01.1951 Velitelství taktického letectva
    22.01.1951-01.12.1951 9. letecká armáda
    25.04.1951-10.10.1951 dočasně podřízeno: ?
    06.11.1951-30.11.1951 dočasně podřízeno: Velitelství taktického letectva
    01.12.1951-31.05.1952 Velitelství taktického letectva
    12.02.1952-31.05.1952 dočasně podřízeno: 49. letecká divize, operační
    31.05.1952-05.06.1952 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
    31.05.1952-05.06.1952 dočasně podřízeno: 49. letecká divize, operační
    05.06.1952-01.07.1961 3. letecká armáda
    05.06.1952-15.11.1954 dočasně podřízeno: 49. letecká divize, operační
    15.11.1954-01.07.1956 dočasně podřízeno: 49. letecká divize (operační)
    20.01.1950-01.08.1950 Fourteenth Air Force
    01.08.1950-22.01.1951 Tactical Air Command
    22.01.1951-01.12.1951 Ninth Air Force
    25.04.1951-10.10.1951 attached to Tactical Air Division, Provisional
    06.11.1951-30.11.1951 attached to Tactical Air Command
    01.12.1951-31.05.1952 Tactical Air Command
    12.02.1952-31.05.1952 attached to 49th Air Division, Operational
    31.05.1952-05.06.1952 United States Air Forces in Europe
    31.05.1952-05.06.1952 remained attached to 49th Air Division, Operational
    05.06.1952-01.07.1961 Third Air Force
    05.06.1952-15.11.1954 attached to 49th Air Division, Operational
    15.11.1954-01.07.1956 attached to 49th Air Division (Operational)
    Dislokace:
    Deployed:
    20.01.1950-09.11.1951 Sumter, Shaw AFB
    09.11.1951-22.05.1952 Hampton, Langley AFB
    31.05.1952-08.07.1958 Wethersfield RAF Station
    Velitel:
    Commander:
    20.01.1950-25.04.1951 Morrill, Phineas K. Jr (Colonel)
    25.04.1951-10.10.1951 -, - (-)
    11.10.1951-22.10.1951 Vance, Reginald F. C. (Colonel)
    22.10.1951-06.06.1955 Dunning, John A. (Colonel)
    06.06.1955-04.04.1957 Salisbury, Arthur G. (Colonel)
    04.04.1957-08.07.1958 Toliver, Raymond F. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    02.01.1950-08.02.1955 20. stíhací-bombardovací skupina
    20.01.1950-26.01.1956 20. letištní skupina
    26.01.1956-08.07.1958 20. skupina zabezpečení

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    02.01.1950-08.02.1955 20th Fighter-Bomber Group
    20.01.1950-26.01.1956 20th Air Base Group
    26.01.1956-08.07.1958 20th Support Group

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138327#452472Verze : 4
    MOD