Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 351 příspěvků vloženo, 1420 editováno a 275 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

21. stíhací bombardovací křídlo [1952-1958]

21st Fighter-Bomber Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    21. stíhací bombardovací křídlo 21st Fighter-Bomber Wing
    Originální název:
    Original Name:
    21st Fighter-Bomber Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.11.1952
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.02.1958
    Nástupce:
    Successor:
    21. taktické stíhací křídlo 21st Tactical Fighter Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1953-12.12.1954 9. letecká armáda
    12.12.1954-01.01.1958 12. letecká armáda
    01.01.1958-08.02.1958 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
    01.01.1953-12.12.1954 Ninth Air Force
    12.12.1954-01.01.1958 Twelfth Air Force
    01.01.1958-08.02.1958 United States Air Forces in Europe
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1953-28.11.1954 Victorville, George AFB
    12.12.1954-08.02.1958 Hagéville, Chambley-Bussieres Air Base
    Velitel:
    Commander:
    01.01.1953-27.04.1953 Buck, James B. (Colonel)
    27.04.1953-29.06.1956 Rowland, Robert R. (Colonel)
    29.06.1956-08.02.1958 Baker, Robert N. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.01.1953-08.02.1957 21. stíhací-bombardovací skupina

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.01.1953-08.02.1957 21st Fighter-Bomber Group

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138330#452475Verze : 0
    MOD