Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 314 příspěvků vloženo, 1268 editováno a 308 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

23. taktické stíhací křídlo [1964-1991]

23rd Tactical Fighter Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    23. taktické stíhací křídlo 23rd Tactical Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    23rd Tactical Fighter Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    28.01.1964
    Předchůdce:
    Predecessor:
    23. přepadové stíhací křídlo 23rd Fighter-Interceptor Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1991
    Nástupce:
    Successor:
    23. stíhací křídlo 23rd Fighter Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    28.01.1964-08.02.1964 Velitelství taktického letectva
    08.02.1964-01.07.1964 12. letecká armáda
    01.07.1964-30.06.1971 835. letecká divize
    30.06.1971-01.07.1972 12. letecká armáda
    01.07.1972-01.10.1991 9. letecká armáda
    28.01.1964-08.02.1964 Tactical Air Command
    08.02.1964-01.07.1964 Twelfth Air Force
    01.07.1964-30.06.1971 835th Air Division
    30.06.1971-01.07.1972 Twelfth Air Force
    01.07.1972-01.10.1991 Ninth Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    08.02.1964-01.07.1972 Wichita, McConnell AFB
    01.07.1972-01.10.1991 Alexandrie, England AFB
    Velitel:
    Commander:
    28.01.1964-07.02.1964 -, - (-)
    08.02.1964-17.08.1964 Gilbert, Olin E. (Colonel)
    17.08.1964-12.07.1965 Edwards, Edmund B. (Colonel)
    12.07.1965-09.10.1967 Bower, Deward E. (Colonel)
    09.10.1967-28.08.1968 Beall, Max T. (Colonel)
    28.08.1968-15.06.1970 Hartinger, James V. (Colonel)
    15.06.1970-21.10.1971 Druen, Walter D. Jr (Colonel)
    21.10.1971-28.04.1972 Willard, Garry A. Jr (Colonel)
    28.04.1972-01.07.1972 Schurr, Harry W. (Colonel)
    01.07.1972-20.11.1973 Weber, Louis W. (Colonel)
    20.11.1973-28.06.1975 Nutt, Waymond C. (Colonel)
    28.06.1975-12.12.1975 McClarren, Charles W. (Colonel)
    12.12.1975-01.01.1977 Bogoslofski, Bernard J. (Colonel)
    01.01.1977-01.06.1979 Wieland, Paul L. (Colonel)
    01.06.1979-29.05.1980 Osgood, Jerry W. (Colonel)
    29.05.1980-30.03.1981 Dugan, Michael J. (Colonel)
    30.03.1981-15.04.1983 Adams, Jimmie V. (Colonel)
    15.04.1983-31.05.1985 Foley, Peter K. (Colonel)
    31.05.1985-20.02.1987 Jamerson, James L. (Colonel)
    20.02.1987-10.01.1989 Profitt, Glenn A. II (Colonel)
    10.01.1989-02.04.1990 Welde, John L. (Colonel)
    02.04.1990-27.08.1990 Sawyer, David A. (Colonel)
    27.08.1990-22.04.1991 Lemon, Richard C. (Colonel)
    22.04.1991-01.10.1991 Sawyer, David A. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138342#452488Verze : 2
    MOD