Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 351 příspěvků vloženo, 1420 editováno a 275 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

27. strategické stíhací křídlo [1953-1957]

27th Strategic Fighter Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    27. strategické stíhací křídlo 27th Strategic Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    27th Strategic Fighter Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    20.01.1953
    Předchůdce:
    Predecessor:
    27. doprovodné stíhací křídlo 27th Fighter-Escort Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.07.1957
    Nástupce:
    Successor:
    27. stíhací bombardovací křídlo 27th Fighter-Bomber Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    20.01.1953-08.01.1958 42. letecká divize
    13.10.1952-13.02.1953 dočasně podřízena: 39. letecká divize (obranná)
    07.05.1955-17.08.1955 dočasně podřízena: 7. letecká divize
    20.01.1953-08.01.1958 42nd Air Division
    13.10.1952-13.02.1953 attached to 39th Air Division (Defense)
    07.05.1955-17.08.1955 attached to 7th Air Division
    Dislokace:
    Deployed:
    20.01.1953-01.07.1957 Austin, Bergstrom AFB
    Velitel:
    Commander:
    20.01.1953-02.08.1954 Blakeslee, Donald J. M. (Colonel)
    02.08.1954-01.07.1957 Ellis, Richard N. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138359#452505Verze : 3
    MOD