Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 369 příspěvků vloženo, 1449 editováno a 280 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

36. taktické stíhací křídlo [1958-1991]

36th Tactical Fighter Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    36. taktické stíhací křídlo 36th Tactical Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    36th Tactical Fighter Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    08.07.1958
    Předchůdce:
    Predecessor:
    36. denní stíhací křídlo 36th Fighter-Day Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1991
    Nástupce:
    Successor:
    36. stíhací křídlo 36th Fighter Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    08.07.1958-15.11.1959 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
    08.07.1958-14.11.1959 dočasně podřízeno: Vzdušné síly Spojených států v Evropě
    15.11.1959-01.10.1991 17. letecká armáda
    01.01.1958-15.11.1959 United States Air Forces in Europe
    01.01.1958-14.11.1959 attached to United States Air Forces in Europe
    15.11.1959-01.10.1991 Seventeenth Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    08.07.1958-01.10.1991 Bitburg, Bitburg AB /
    Velitel:
    Commander:
    08.07.1958-10.06.1960 Putnam, Walter B. (Brigadier General)
    10.06.1960-18.07.1960 Berry, James D. (Colonel)
    18.07.1960-11.06.1963 Delashaw, Robert L. (Brigadier General)
    11.06.1963-11.07.1963 Buckner, John H. (Colonel)
    11.07.1963-22.08.1964 Blood, Gordon F. (Brigadier General)
    22.08.1964-06.08.1966 Hackler, James F. Jr (Colonel)
    06.08.1966-12.05.1967 Cassiday, Benjamin B. Jr (Colonel)
    12.05.1967-26.03.1968 Pattillo, Charles C. (Colonel)
    26.03.1968-15.05.1968 Secino, Joseph C. (Colonel)
    15.05.1968-15.06.1969 Cross, Richard G. Jr (Colonel)
    15.06.1969-19.11.1969 Rauscher, Forrest L. (Colonel)
    19.11.1969-08.10.1971 Robertson, Edwin W. II (Brigadier General)
    08.10.1971-25.05.1972 Rogers, Billy F. (Colonel)
    25.05.1972-31.07.1974 Payne, Don H. (Brigadier General)
    31.07.1974-31.05.1978 Kyler, Frederick C. (Brigadier General)
    31.05.1978-28.02.1979 Smith, Perry M. (Colonel)
    28.02.1979-15.01.1981 Campbell, Harold N. (Colonel)
    15.01.1981-12.07.1982 Anderson, Marcus A. (Colonel)
    12.07.1982-26.03.1984 Craft, Richard L. (Colonel)
    26.03.1984-25.01.1985 Keith, Larry R. (Brigadier General)
    25.01.1985-19.08.1987 Robinson, Peter D. (Colonel)
    19.08.1987-22.01.1988 Warden, John A. III (Colonel)
    22.01.1988-04.10.1989 Cliver, Jeffrey G. (Colonel)
    04.10.1989-11.07.1991 Judd, John A. (Colonel)
    11.07.1991-01.10.1991 Keys, Ronald E. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    08.07.1958-08.07.1959 32. taktická stíhací peruť
    08.07.1959-08.04.1960 32. přepadová stíhací peruť

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    08.07.1958-08.07.1959 32nd Tactical Fighter Squadron
    08.07.1959-08.04.1960 32nd Fighter-Interceptor Squadron

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138408#452554Verze : 2
    MOD