Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 351 příspěvků vloženo, 1429 editováno a 277 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

38. taktické raketové křídlo [1958-1966]

38th Tactical Missile Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    38. taktické raketové křídlo 38th Tactical Missile Wing
    Originální název:
    Original Name:
    38th Tactical Missile Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    18.06.1958
    Předchůdce:
    Predecessor:
    38. bombardovací křídlo, taktické 38th Bombardment Wing, Tactical
    Datum zániku:
    Disbanded:
    25.09.1966
    Nástupce:
    Successor:
    38. křídlo pro letecký výcvik 38th Flying Training Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1958-15.11.1959 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
    15.11.1959-25.09.1966 17. letecká armáda
    01.01.1958-15.11.1959 United States Air Forces in Europe
    15.11.1959-25.09.1966 Seventeenth Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    18.06.1958-20.08.1959 Hahn, Hahn AB /
    20.08.1959-25.09.1966 Sembach, Sembach Air Base /
    Velitel:
    Commander:
    18.06.1958-15.07.1958 Runyon, Theodore H. (Colonel)
    15.07.1958-21.07.1958 Frontczak, Arthur T. (Colonel)
    21.07.1958-16.06.1961 Sands, Harry J. Jr (Colonel)
    16.06.1961-06.06.1962 Frontczak, Arthur T. (Colonel)
    06.06.1962-04.08.1963 Lawrence, Rollo C. (Colonel)
    04.08.1963-10.08.1963 Upson, Linus F. Jr (Colonel)
    10.08.1963-18.06.1965 Haney, Otto R. (Colonel)
    18.06.1965-05.07.1966 May, Britt S. (Colonel)
    05.07.1966-25.09.1966 Kibler, Bertram A. Jr (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138414#452560Verze : 0
    MOD