Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 296 příspěvků vloženo, 1357 editováno a 287 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

48. taktické stíhací křídlo [1958-1991]

48th Tactical Fighter Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    48. taktické stíhací křídlo 48th Tactical Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    48th Tactical Fighter Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    08.07.1958
    Předchůdce:
    Predecessor:
    48. stíhací bombardovací křídlo 48th Fighter-Bomber Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1991
    Nástupce:
    Successor:
    48. stíhací křídlo 48th Fighter Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1958-01.10.1959 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
    01.10.1959-12.10.1959 3. letecká armáda
    12.10.1959-15.11.1959 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
    15.11.1959-15.01.1960 17. letecká armáda
    15.01.1960-01.07.1961 3. letecká armáda
    01.07.1961-01.09.1963 17. letecká armáda
    01.09.1963-01.10.1991 3. letecká armáda
    01.01.1958-01.10.1959 United States Air Forces in Europe
    01.10.1959-12.10.1959 Third Air Force
    12.10.1959-15.11.1959 United States Air Forces in Europe
    15.11.1959-15.01.1960 Seventeenth Air Force
    15.01.1960-01.07.1961 Third Air Force
    01.07.1961-01.09.1963 Seventeenth Air Force
    01.09.1963-01.10.1991 Third Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    08.07.1958-15.01.1960 Semoutiers-Montsaon, Chaumont-Semoutiers Air Base
    Velitel:
    Commander:
    08.07.1958-24.06.1959 Smith, Stanton T. Jr (Colonel)
    24.06.1959-04.08.1959 Roddy, Edward F. (Colonel)
    04.08.1959-01.05.1961 Warford, Victor E. (Colonel)
    01.05.1961-06.06.1962 Davis, Emmett S. (Colonel)
    06.06.1962-01.06.1964 Petit, Robert L. (Colonel)
    01.06.1964-03.08.1964 Rankin, Allen P. (Colonel)
    03.08.1964-14.07.1965 Blachly, Ross L. (Colonel)
    14.07.1965-07.06.1967 Burdett, Edward B. (Colonel)
    07.06.1967-02.06.1969 Brannon, Cullen A. Jr (Colonel)
    02.06.1969-19.09.1969 Brown, Henry W. (Colonel)
    19.09.1969-01.02.1970 Gailer, Frank L. Jr (Colonel)
    01.02.1970-29.03.1971 Whisner, William T. (Colonel)
    29.03.1971-21.05.1973 Pittman, Don D. (Colonel)
    21.05.1973-18.04.1974 Paulk, John R. (Colonel)
    18.04.1974-17.06.1975 Head, Richard H. (Colonel)
    17.06.1975-26.03.1979 Messerli, Robert E. (Brigadier General)
    26.03.1979-18.06.1980 Lary, Buford D. (Brigadier General)
    18.06.1980-25.11.1981 Baker, Thomas A. (Colonel)
    25.11.1981-03.04.1984 Bracken, Edward R. (Brigadier General)
    03.04.1984-16.06.1986 Westbrook, Sam W. III (Colonel)
    16.06.1986-09.07.1987 Barber, Thomas J. (Colonel)
    09.07.1987-24.04.1989 Douglass, William M. (Colonel)
    24.04.1989-25.08.1990 Lennon, Thomas J. (Colonel)
    25.08.1990-12.12.1990 Ream, Barry L. (Colonel)
    12.12.1990-10.07.1991 Blank, Jonas L. Jr (Colonel)
    10.07.1991-01.10.1991 Guth, William C. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138446#452592Verze : 0
    MOD
    Avatar





    Linked from : https://forum.valka.cz/topic/postview/487577
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138446#487578Verze : 0
    MOD