Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 369 příspěvků vloženo, 1717 editováno a 323 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

50. taktické stíhací křídlo [1958-1991]

50th Tactical Fighter Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    50. taktické stíhací křídlo 50th Tactical Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    50th Tactical Fighter Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    08.07.1958
    Předchůdce:
    Predecessor:
    50. stíhací bombardovací křídlo 50th Fighter-Bomber Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    30.09.1991
    Nástupce:
    Successor:
    50. kosmické křídlo 50th Space Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1958-15.11.1959 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
    15.11.1959-30.09.1991 17. letecká armáda
    01.01.1958-15.11.1959 United States Air Forces in Europe
    15.11.1959-30.09.1991 Seventeenth Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    08.07.1958-10.12.1959 Rosiéres-En-Haye, Toul-Rosiéres Air Base
    10.12.1959-30.09.1991 Hahn, Hahn AB /
    Velitel:
    Commander:
    08.07.1958-DD.08.1959 Newcomer, Henry C. (Brigadier General)
    DD.08.1959-01.09.1959 Wood, Frank L. Jr (Colonel)
    01.09.1959-16.07.1962 Jenkins, Jack S. (Colonel)
    16.07.1962-12.02.1963 McBride, William P. (Colonel)
    12.02.1963-09.06.1964 McKnight, David T. (Colonel)
    09.06.1964-20.07.1964 Lamm, Louis J. (Colonel)
    20.07.1964-DD.05.1966 McLaughlin, George W. (Colonel)
    DD.05.1966-20.05.1966 Catledge, Richard C. (Colonel)
    20.05.1966-28.06.1968 Liles, Robert L. (Colonel)
    28.06.1968-14.06.1969 Rauscher, Forrest L. (Colonel)
    14.06.1969-22.04.1970 Smith, John W. (Colonel)
    22.04.1970-17.11.1970 Craig, William B. (Colonel)
    17.11.1970-01.10.1971 Rogers, Billy F. (Colonel)
    01.10.1971-02.01.1973 Norris, William C. (Colonel)
    02.01.1973-26.08.1974 DeArmond, Michael E. (Brigadier General)
    26.08.1974-14.03.1975 Ingram, Paul M. (Colonel)
    14.03.1975-19.05.1978 Albritton, James P. (Brigadier General)
    19.05.1978-24.06.1980 Wetsel, Emery S. Jr (Colonel)
    24.06.1980-28.01.1982 Goodrich, David M. (Colonel)
    28.01.1982-20.10.1982 Goodson, Wilfred L. (Colonel)
    20.10.1982-08.01.1985 Davey, John M. (Colonel)
    08.01.1985-31.07.1986 Clark, Clifton C. Jr (Colonel)
    31.07.1986-02.03.1988 Nelson, Ben Jr (Colonel)
    02.03.1988-27.02.1990 Taylor, Roger C. (Colonel)
    27.02.1990-30.09.1991 Norwood, George W. (Colonel)
    04.11.1944-30.09.1991 Worden, Simon P. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138456#452602Verze : 0
    MOD