Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 361 příspěvků vloženo, 1475 editováno a 302 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

51. stíhací křídlo [1948-1950]

51st Fighter Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    51. stíhací křídlo 51st Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    51st Fighter Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    10.08.1948
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.02.1950
    Nástupce:
    Successor:
    51. přepadové stíhací křídlo 51st Fighter-Interceptor Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    18.08.1948-01.12.1948 1. letecká divize
    01.12.1948-16.05.1949 13. letecká armáda
    16.05.1949-01.02.1950 20. letecká armáda
    18.08.1948-01.12.1948 1st Air Division
    01.12.1948-16.05.1949 Thirteenth Air Force
    16.05.1949-01.02.1950 Twentieth Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    18.08.1948-01.02.1950 Naha, Naha Air Base /

    Velitel:
    Commander:
    18.08.1948-25.03.1949 Rush, Hugo P. (Brigadier General)
    25.03.1949-01.04.1949 Egan, John W. (Colonel)
    01.04.1949-19.09.1949 Montgomery, Richard M. (Colonel)
    19.09.1949-01.02.1950 Weltman, John W. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    18.08.1948-01.02.1950 51. skupina údržby a zásobování
    18.08.1948-01.02.1950 51. stíhací skupina

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    18.08.1948-01.02.1950 51st Fighter Group
    18.08.1948-01.02.1950 51st Maintenance and Supply Group

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138458#452604Verze : 0
    MOD