Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 393 příspěvků vloženo, 1621 editováno a 334 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

52. stíhací křídlo (protivzdušné obrany) [1963-1968]

52nd Fighter Wing (Air Defense)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    52. stíhací křídlo (protivzdušné obrany) 52nd Fighter Wing (Air Defense)
    Originální název:
    Original Name:
    52nd Fighter Wing (Air Defense)
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    11.04.1963
    Předchůdce:
    Predecessor:
    52. přepadové stíhací křídlo 52nd Fighter-Interceptor Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    30.09.1968
    Nástupce:
    Successor:
    52. taktické stíhací křídlo 52nd Tactical Fighter Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    11.04.1963-01.07.1963 Velitelství protivzdušné obrany
    01.07.1963-01.04.1966 ?
    01.04.1966-01.12.1967 21. letecká divize
    01.12.1967-30.09.1968 35. letecká divize
    11.04.1963-01.07.1963 Air Defense Command
    01.07.1963-01.04.1966 New York Air Defense Sector
    01.04.1966-01.12.1967 21st Air Division
    01.12.1967-30.09.1968 35th Air Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.07.1963-30.09.1968 Westhampton, Suffolk County Air Force Base
    Velitel:
    Commander:
    11.04.1963-30.06.1963 -, - (-)
    01.07.1963-01.07.1964 Buckey, James H. (Colonel)
    01.07.1964-17.08.1964 Emmert, Ben H. Jr (Colonel)
    17.08.1964-31.10.1967 Gabreski, Francis S. (Colonel)
    31.10.1967-30.09.1968 Gamble, Jack D. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138468#452615Verze : 0
    MOD