Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 351 příspěvků vloženo, 1420 editováno a 275 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

55. strategické průzkumné křídlo, střední [1950-1966]

55th Strategic Reconnaissance Wing, Medium

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    55. strategické průzkumné křídlo, střední 55th Strategic Reconnaissance Wing, Medium
    Originální název:
    Original Name:
    55th Strategic Reconnaissance Wing, Medium
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    27.10.1950
    Předchůdce:
    Predecessor:
    55. strategické průzkumné křídlo 55th Strategic Reconnaissance Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    16.08.1966
    Nástupce:
    Successor:
    55. strategické průzkumné křídlo 55th Strategic Reconnaissance Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.11.1950-01.10.1952 2. letecká armáda
    01.10.1952-15.02.1962 21. letecká divize
    15.02.1962-01.09.1964 21. strategická letecká divize
    18.05.1955-16.08.1955 dočasně podřízeno: 5. letecká divize
    01.09.1964-02.07.1966 810. strategická letecká divize
    02.07.1966-16.08.1966 12. strategická letecká divize
    01.11.1950-01.10.1952 Second Air Force
    01.10.1952-15.02.1962 21st Air Division
    15.02.1962-01.09.1964 21st Strategic Aerospace Division
    18.05.1955-16.08.1955 attached to 5th Air Division
    01.09.1964-02.07.1966 810th Strategic Aerospace Division
    02.07.1966-16.08.1966 12th Strategic Aerospace Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.11.1950-05.10.1952 Aguadilla, Ramey AFB
    05.10.1952-16.08.1966 Topeka, Forbes AFB
    Velitel:
    Commander:
    01.11.1950-20.12.1950 King, Richard T. (Colonel)
    20.12.1950-18.02.1952 Grubbs, Sydney D. Jr (Brigadier General)
    18.02.1952-01.10.1952 Kalberer, Alfred F. (Colonel)
    01.10.1952-24.12.1952 Caldara, Joseph D. C. (Brigadier General)
    24.12.1952-26.01.1953 Stiles, Clayton (Colonel)
    26.01.1953-01.05.1955 Breckenridge, Adam K. (Colonel)
    01.05.1955-16.02.1957 Lassiter, Olbert F. (Colonel)
    16.02.1957-01.08.1959 Johnson, James K. (Colonel)
    01.08.1959-02.07.1960 Sicklen, Norton H. Van (Colonel)
    02.07.1960-01.06.1961 Kyle, William D. Jr (Colonel)
    01.06.1961-09.06.1963 Glover, John G. (Colonel)
    09.06.1963-16.08.1966 Mixon, Marion C. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.11.1950-16.06.1952 55. strategická průzkumná skupina (střední)

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.11.1950-16.06.1952 55th Strategic Reconnaissance Group (Medium)

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138472#452619Verze : 2
    MOD