Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 351 příspěvků vloženo, 1420 editováno a 275 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

55. strategické průzkumné křídlo [1966-1991]

55th Strategic Reconnaissance Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    55. strategické průzkumné křídlo 55th Strategic Reconnaissance Wing
    Originální název:
    Original Name:
    55th Strategic Reconnaissance Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    16.08.1966
    Předchůdce:
    Predecessor:
    55. strategické průzkumné křídlo, střední 55th Strategic Reconnaissance Wing, Medium
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.09.1991
    Nástupce:
    Successor:
    55. křídlo 55th Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    02.07.1966-31.03.1972 12. strategická letecká divize
    31.03.1972-01.10.1976 14. strategická letecká divize
    01.10.1976-01.04.1980 4. letecká divize
    01.04.1980-01.10.1982 57. letecká divize
    01.10.1982-01.10.1985 12. letecká divize
    01.10.1985-01.09.1991 14. letecká divize
    02.07.1966-31.03.1972 12th Strategic Aerospace Division
    31.03.1972-01.10.1976 14th Strategic Aerospace Division
    01.10.1976-01.04.1980 4th Air Division
    01.04.1980-01.10.1982 57th Air Division
    01.10.1982-01.10.1985 12th Air Division
    01.10.1985-01.09.1991 14th Air Division
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Velitel:
    Commander:
    16.08.1966-29.08.1966 Mixon, Marion C. (Colonel)
    29.08.1966-17.07.1970 Riggs, William E. (Colonel)
    17.07.1970-30.06.1971 Martinez, Anthony (Colonel)
    30.06.1971-31.08.1972 Morss, Marvin N. (Colonel)
    31.08.1972-23.07.1974 Miller, George D. (Colonel)
    23.07.1974-05.03.1976 Church, Joe L. (Colonel)
    05.03.1976-26.05.1978 Winstead, Guy H. Jr (Colonel)
    26.05.1978-04.08.1980 Urschler, Regis F. A. (Brigadier General)
    04.08.1980-19.03.1982 Krause, Donald G. (Colonel)
    19.03.1982-29.11.1982 Soper, W. John (Colonel)
    29.11.1982-17.10.1984 Stevens, Merlin F. (Colonel)
    17.10.1984-26.06.1985 Heller, Mark J. (Colonel)
    26.06.1985-03.06.1986 Vara, Richard F. (Colonel)
    03.06.1986-31.05.1988 Mitchell, Lawrence A. (Colonel)
    31.05.1988-28.06.1990 Peterson, Daniel R. (Colonel)
    28.06.1990-01.07.1991 Atkinson, Thomas F. Jr (Colonel)
    01.07.1991-01.09.1991 Manire, William G. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138473#452620Verze : 2
    MOD