Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 374 příspěvků vloženo, 1558 editováno a 309 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

66. taktické průzkumné křídlo [1952-1970]

66th Tactical Reconnaissance Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    66. taktické průzkumné křídlo 66th Tactical Reconnaissance Wing
    Originální název:
    Original Name:
    66th Tactical Reconnaissance Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.11.1952
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.04.1970
    Nástupce:
    Successor:
    66. křídlo elektronického boje 66th Electronic Combat Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1953-07.07.1953 9. letecká armáda
    07.07.1953-01.01.1958 12. letecká armáda
    01.01.1958-15.11.1959 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
    15.11.1959-01.09.1966 17. letecká armáda
    01.09.1966-01.04.1970 3. letecká armáda
    01.01.1953-07.07.1953 Ninth Air Force
    07.07.1953-01.01.1958 Twelfth Air Force
    01.01.1958-15.11.1959 United States Air Forces in Europe
    15.11.1959-01.09.1966 Seventeenth Air Force
    01.09.1966-01.04.1970 Third Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1953-25.06.1953 Sumter, Shaw AFB
    07.07.1953-10.07.1958 Sembach, Sembach Air Base /
    10.07.1958-01.09.1966 Couvron-et-Aumencourt, Laon-Couvron Air Base
    01.09.1966-01.04.1970 Upper Heyford, RAF Upper Heyford
    Velitel:
    Commander:
    01.01.1953-27.03.1953 Dixon, Jacob W. (Colonel)
    27.03.1953-DD.09.1954 Fulcher, George H. (Colonel)
    DD.09.1954-25.04.1957 Whitfield, Hervey H. (Colonel)
    25.04.1957-08.06.1957 Jacobson, Earl H. (Colonel)
    08.06.1957-DD.08.1959 Gideon, Robert R. Jr (Colonel)
    DD.08.1959-06.07.1961 Riddle, Kyle L. (Brigadier General)
    06.07.1961-02.07.1963 Muldoon, Bernard R. (Colonel)
    02.07.1963-24.05.1965 Adams, Nathan J. (Colonel)
    24.05.1965-10.07.1965 Falletta, Charlie (Colonel)
    10.07.1965-13.07.1965 Dyer, Frederick W. (Colonel)
    13.07.1965-06.07.1966 Malone, Frank C. (Colonel)
    06.07.1966-14.08.1967 Holbury, Robert J. (Colonel)
    14.08.1967-26.06.1968 Young, Kendall S. (Colonel)
    26.06.1968-04.07.1968 Chapman, Harry M. (Colonel)
    04.07.1968-01.04.1970 Tillman, Herman G. Jr (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.01.1953-15.08.1962 66. letištní skupina
    15.08.1962-01.04.1970 66. skupina bojového zabezpečení

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.01.1953-15.08.1962 66th Air Base Group
    15.08.1962-01.04.1970 66th Combat Support Group

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138532#452679Verze : 1
    MOD