Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 362 příspěvků vloženo, 1290 editováno a 362 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

81. taktické stíhací křídlo [1958-1993]

81st Tactical Fighter Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    81. taktické stíhací křídlo 81st Tactical Fighter Wing
    Originální název:
    Original Name:
    81st Tactical Fighter Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    08.07.1958
    Předchůdce:
    Predecessor:
    81. stíhací bombardovací křídlo 81st Fighter-Bomber Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.07.1993
    Nástupce:
    Successor:
    81. výcvikové křídlo 81st Training Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    08.07.1958-01.07.1961 3. letecká armáda
    01.07.1961-01.09.1963 17. letecká armáda
    01.09.1963-01.07.1993 3. letecká armáda
    08.07.1958-01.07.1961 Third Air Force
    01.07.1961-01.09.1963 Seventeenth Air Force
    01.09.1963-01.07.1993 Third Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    08.07.1958-01.07.1993 Woodbridge, RAF Bentwaters
    Velitel:
    Commander:
    08.07.1958-06.05.1960 Crouch, Henry L. Jr (Colonel)
    06.05.1960-09.07.1960 DuBose, James R. Jr (Colonel)
    09.07.1960-09.07.1962 Strickland, Eugene L. (Colonel)
    09.07.1962-09.08.1963 Clark, William C. (Colonel)
    09.08.1963-26.07.1965 Olds, Robin (Colonel)
    26.07.1965-28.07.1967 Searles, DeWitt R. (Brigadier General)
    28.07.1967-05.07.1968 Melton, Ramon R. (Colonel)
    05.07.1968-25.09.1968 Dorman, George S. (Colonel)
    25.09.1968-29.08.1969 Brett, Devol (Colonel)
    29.08.1969-06.03.1970 Schmerbeck, David J. (Colonel)
    06.03.1970-04.09.1970 Bartholf, John C. (Colonel)
    04.09.1970-22.06.1971 Enos, James W. (Colonel)
    22.06.1971-16.08.1972 Weatherwax, Dwaine L. (Colonel)
    16.08.1972-19.04.1974 Word, Charles E. (Brigadier General)
    19.04.1974-14.03.1975 Paulk, John R. (Colonel)
    14.03.1975-11.02.1976 Garner, Clyde H. (Brigadier General)
    11.02.1976-06.05.1977 Larson, Gerald D. (Colonel)
    06.05.1977-07.08.1979 Wacker, Rudolph F. (Brigadier General)
    07.08.1979-24.04.1981 Williams, Gordon E. (Colonel)
    24.04.1981-02.08.1982 Pascoe, Richard M. (Brigadier General)
    02.08.1982-20.03.1984 Tabor, Dale C. (Brigadier General)
    20.03.1984-26.03.1986 Brown, Lester P. Jr (Colonel)
    26.03.1986-30.07.1987 Studer, William A. (Colonel)
    30.07.1987-05.08.1988 Rhoden, Harold H. (Colonel)
    05.08.1988-13.07.1990 Oelstrom, Tad J. (Colonel)
    13.07.1990-12.07.1991 Carleton, Roger E. (Colonel)
    12.07.1991-01.07.1993 Radcliff, Roger R. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138567#452714Verze : 0
    MOD
    Avatar


    F-101C 92. taktické stíhací letky, sídlící na základně RAF Bentwaters.


    Linked from : https://forum.valka.cz/topic/postview/468756
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138567#468757Verze : 0
    MOD