Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 381 příspěvků vloženo, 1456 editováno a 424 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

92. strategické letecké křídlo [1962-1972]

92nd Strategic Aerospace Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    92. strategické letecké křídlo 92nd Strategic Aerospace Wing
    Originální název:
    Original Name:
    92nd Strategic Aerospace Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.02.1962
    Předchůdce:
    Predecessor:
    92. bombardovací křídlo, těžké 92nd Bombardment Wing, Heavy
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.03.1972
    Nástupce:
    Successor:
    92. bombardovací křídlo, těžké 92nd Bombardment Wing, Heavy
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.02.1962-02.07.1968 18. strategická letecká divize
    15.06.1968-01.07.1968 dočasně podřízeno : 14. strategická letecká divize
    02.07.1968-31.03.1970 14. strategická letecká divize
    31.03.1970-30.06.1971 4. strategická letecká divize
    30.06.1971-31.03.1972 47. letecká divize
    15.02.1962-02.07.1968 18th Strategic Aerospace Division
    15.06.1968-01.07.1968 attached to 14th Strategic Aerospace Division
    02.07.1968-31.03.1970 14th Strategic Aerospace Division
    31.03.1970-30.06.1971 4th Strategic Aerospace Division
    30.06.1971-31.03.1972 47th Air Division
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Velitel:
    Commander:
    15.02.1962-06.06.1962 Miller, Lester F. (Colonel)
    06.06.1962-11.07.1962 Baxter, Reuben A. (Colonel)
    11.07.1962-26.07.1962 MacDonald, Daniel V. (Colonel)
    26.07.1962-06.08.1962 Baxter, Reuben A. (Colonel)
    06.08.1962-15.05.1964 Liebman, David I. (Colonel)
    15.05.1964-15.03.1965 Arnold, Edison F. (Colonel)
    15.03.1965-DD.05.1967 Talmant, Alex W. (Colonel)
    DD.05.1967-17.01.1968 Abbott, Woodrow A. (Colonel)
    17.01.1968-22.03.1968 Gaughan, Robert H. (Colonel)
    22.03.1968-23.09.1968 Cooch, Robert L. (Colonel)
    23.09.1968-15.03.1969 Gaughan, Robert H. (Colonel)
    15.03.1969-14.09.1969 Cooch, Robert L. (Colonel)
    14.09.1969-23.01.1970 Elliott, Frank W. Jr (Colonel)
    23.01.1970-15.01.1971 Heller, Richard F. Jr (Colonel)
    15.01.1971-18.06.1971 Denniston, Clyde R. Jr (Colonel)
    18.06.1971-31.03.1972 Keplinger, Donald L. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138615#452762Verze : 0
    MOD