Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 362 příspěvků vloženo, 1292 editováno a 362 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

308. bombardovací křídlo, střední [1951-1961]

308th Bombardment Wing, Medium

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    308. bombardovací křídlo, střední 308th Bombardment Wing, Medium
    Originální název:
    Original Name:
    308th Bombardment Wing, Medium
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    04.10.1951
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    25.06.1961
    Nástupce:
    Successor:
    308. strategické raketové křídlo (střel Titan) 308th Strategic Missile Wing (ICBM-Titan)
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    10.10.1951-16.06.1952 38. letecká divize
    10.10.1951-17.04.1952 dočasně podřízeno: 21. letecká divize
    16.06.1952-15.07.1959 38. letecká divize
    21.08.1956-26.10.1956 dočasně podřízeno: 5. letecká divize
    15.07.1959-25.06.1961 820. letecká divize
    10.10.1951-16.06.1952 38th Air Division
    10.10.1951-17.04.1952 attached to 21st Air Division
    16.06.1952-15.07.1959 38th Air Division
    21.08.1956-26.10.1956 attached to 5th Air Division
    15.07.1959-25.06.1961 820th Air Division
    Dislokace:
    Deployed:
    10.10.1951-17.04.1952 Topeka, Forbes AFB
    17.04.1952-15.07.1959 Savannah, Hunter AFB
    15.07.1959-25.06.1961 Plattsburgh, Plattsburgh AFB

    Velitel:
    Commander:
    10.10.1951-04.11.1951 -, - (-)
    05.11.1951-05.02.1952 Newton, George L. Jr (Colonel)
    05.02.1952-15.03.1952 Dougher, Charles B. (Colonel)
    15.03.1952-07.05.1952 Newton, George L. Jr (Colonel)
    07.05.1952-20.02.1953 Preston, Maurice A. (Colonel)
    20.02.1953-28.03.1953 Menzies, Perry P. (Lieutenant Colonel)
    28.03.1953-05.08.1953 Preston, Maurice A. (Colonel)
    05.08.1953-15.08.1953 Batjer, John F. (Colonel)
    15.08.1953-24.08.1953 Thompson, James H. (Colonel)
    24.08.1953-27.08.1953 Batjer, John F. (Colonel)
    27.08.1953-29.09.1953 Thompson, James H. (Colonel)
    29.09.1953-01.10.1953 Jenkins, Ralph C. (Colonel)
    01.10.1953-23.10.1953 Thompson, James H. (Colonel)
    23.10.1953-12.01.1954 Preston, Maurice A. (Brigadier General)
    12.01.1954-21.09.1954 Batjer, John F. (Colonel)
    21.09.1954-12.11.1954 Vick, John O. (Lieutenant Colonel)
    12.11.1954-09.06.1956 Batjer, John F. (Colonel)
    09.06.1956-07.01.1958 Tibbetts, Paul W. Jr (Colonel)
    07.01.1958-14.07.1959 Gray, William L. (Colonel)
    15.07.1959-25.06.1961 -, - (-)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    10.10.1951-16.01.1952 308. bombardovací skupina (střední)

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    10.10.1951-16.01.1952 308th Bombardment Group (Medium)

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138663#452810Verze : 2
    MOD