Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 315 příspěvků vloženo, 1158 editováno a 318 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

312. stíhací bombardovací křídlo [1953-1957]

312th Fighter-Bomber Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    312. stíhací bombardovací křídlo 312th Fighter-Bomber Wing
    Originální název:
    Original Name:
    312th Fighter-Bomber Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    23.03.1953
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.07.1957
    Nástupce:
    Successor:
    312. taktické stíhací křídlo 312th Tactical Fighter Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1954-01.07.1957 9. letecká armáda
    01.10.1954-01.07.1957 Ninth Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1954-07.06.1957 Clovis, Clovis Air Force Base
    08.06.1957-01.07.1957 Clovis, Cannon AFB
    Velitel:
    Commander:
    01.10.1954-17.07.1955 Buck, James B. (Colonel)
    17.07.1955-20.08.1955 Norman, Henry H. Jr (Colonel)
    20.08.1955-18.09.1955 Blakslee, Donald J. M. (Colonel)
    18.09.1955-01.07.1957 Momyer, William M. (Brigadier General)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.10.1954-08.10.1957 312. stíhací-bombardovací skupina
    08.11.1954-08.10.1957 474. stíhací-bombardovací skupina

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.10.1954-08.10.1957 312th Fighter-Bomber Group
    08.11.1954-08.10.1957 474th Fighter-Bomber Group

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138674#452821Verze : 0
    MOD