Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 362 příspěvků vloženo, 1290 editováno a 362 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

501. taktická řidicí skupina [1952-1957]

501st Tactical Control Group

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    501. taktická řidicí skupina 501st Tactical Control Group
    Originální název:
    Original Name:
    501st Tactical Control Group
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    16.03.1952
    Předchůdce:
    Predecessor:
    501. skupina navádění letadel a včasné výstrahy 501st Aircraft Control and Warning Group
    Datum zániku:
    Disbanded:
    18.12.1957
    Nástupce:
    Successor:
    501. taktické řídicí křídlo 501st Tactical Control Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    16.03.1952-01.01.1957 12. letecká armáda
    01.01.1957-18.12.1957 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
    16.03.1952-01.01.1957 Twelfth Air Force
    01.01.1957-18.12.1957 United States Air Forces in Europe
    Dislokace:
    Deployed:
    16.03.1952-23.09.1952 Landsberg am Lech, Landsberg Air Base /
    23.09.1952-17.11.1954 Kaiserslautern
    17.11.1954-18.12.1957 Landstuhl, Landstuhl AB /
    Velitel:
    Commander:
    16.03.1952-19.08.1952 Coats, Lee B. (Colonel)
    19.08.1952-22.01.1955 Sexton, Robert C. (Colonel)
    22.01.1955-18.08.1957 Bond, Thomas S. Jr (Colonel)
    18.08.1957-18.12.1957 Lindstrand, Carl B. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138911#453058Verze : 0
    MOD