Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 362 příspěvků vloženo, 1397 editováno a 382 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

552. křídlo řízení letového provozu [1991- ]

552nd Air Control Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    552. křídlo řízení letového provozu 552nd Air Control Wing
    Originální název:
    Original Name:
    552nd Air Control Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1991
    Předchůdce:
    Predecessor:
    552. letecké křídlo výstrahy a uvědomování 552nd Airborne Warning and Control Wing
    Datum zániku:
    Disbanded:
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1991-29.05.1992 28. letecká divize
    29.05.1992-01.06.1992 Velitelství taktického letectva
    01.06.1992-01.10.1992 Velitelství vzdušného boje
    01.10.1992-01.07.1993 8. letecká armáda (strategické vzdušné síly)
    01.07.1993-01.10.2002 12. letecká armáda
    01.10.2002-01.10.2009 2. letecká armáda
    01.10.2009-DD.MM.RRRR 12. letecká armáda
    01.10.1991-29.05.1992 28th Air Division
    29.05.1992-01.06.1992 Tactical Air Command
    01.06.1992-01.10.1992 Air Combat Command
    01.10.1992-01.07.1993 Second Air Force
    01.07.1993-01.10.2002 Twelfth Air Force
    01.10.2002-01.10.2009 Eighth Air Force
    01.10.2009-DD.MM.RRRR Twelfth Air Force (Air Forces Southern)
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Velitel:
    Commander:
    01.10.1991-29.05.1992 Voellger, Gary A. (Colonel)
    29.05.1992-10.08.1992 Ball, William J. (Brigadier General)
    10.08.1992-27.06.1994 Oakes, David (Brigadier General)
    27.06.1994-06.09.1996 Johnson, Silas R. Jr (Brigadier General)
    06.09.1996-24.10.1996 Newell, Robert T. III (Brigadier General)
    24.10.1996-26.11.1996 Howell, John M. (Colonel)
    26.11.1996-07.08.1998 Morehouse, James W. (Brigadier General)
    07.08.1998-15.03.2000 McFann, Maurice L. Jr (Brigadier General)
    15.03.2000-29.08.2002 Robinson, Ben T. (Brigadier General)
    29.08.2002-02.03.2004 Hostage, Gilmary M. (Brigadier General)
    02.03.2004-09.11.2005 Mudd, Joseph F. Jr (Brigadier General)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    28.05.1992-01.04.1994 3. bojová spojovací skupina
    01.08.1992-DD.MM.RRRR 552. operační skupina

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    28.05.1992-01.04.1994 3rd Combat Communications Group
    01.08.1992-DD.MM.RRRR 552nd Operations Group

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138933#453080Verze : 1
    MOD