Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 333 příspěvků vloženo, 1275 editováno a 352 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

14. letecká divize [1972-1991]

14th Air Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    14. letecká divize 14th Air Division
    Originální název:
    Original Name:
    14th Air Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    31.03.1972
    Předchůdce:
    Predecessor:
    14. strategická letecká divize 14th Strategic Aerospace Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.09.1991
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    31.03.1972-01.09.1991 15. letecká armáda 31.03.1972-01.09.1991 Fifteenth Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    31.03.1972-01.09.1991 Marysville, Beale AFB
    Velitel:
    Commander:
    31.03.1972-11.06.1973 Harris, Edgar S. Jr (Brigadier General)
    11.06.1973-15.08.1974 Pittman, Don D. (Brigadier General)
    15.08.1974-26.08.1974 Reed, Junior B. (Colonel)
    26.08.1974-01.09.1977 Melton, Albert L. (Brigadier General)
    01.09.1977-03.01.1979 Brown, Bill V. (Brigadier General)
    03.01.1979-17.02.1979 Kisner, Frank J. (Colonel)
    17.02.1979-28.11.1980 Brashear, John A. (Brigadier General)
    28.11.1980-17.02.1981 DePriest, Van A. (Colonel)
    17.02.1981-14.02.1982 Hatch, Monroe W. Jr (Brigadier General)
    14.02.1982-01.10.1984 Hocker, Jesse S. (Brigadier General)
    01.10.1984-25.06.1987 Farrington, John R. (Brigadier General)
    25.06.1987-19.08.1988 Estes, Howell (Brigadier General)
    19.08.1988-21.09.1989 Keller, Kenneth F. (Brigadier General)
    21.09.1989-01.09.1991 Mitchell, Lawrence A. (Brigadier General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    30.06.1971-31.03.1972 100. strategické průzkumné křídlo
    31.03.1972-01.10.1976 6. strategické křídlo
    01.10.1972-31.01.1984 320. bombardovací křídlo, těžké
    01.10.1972-30.09.1975 456. bombardovací křídlo, těžké
    30.09.1975-30.09.1976 17. bombardovací křídlo, těžké
    30.09.1976-15.03.1983 100. křídlo pro doplňování paliva za letu, těžké
    01.10.1976-01.10.1985 93. bombardovací křídlo, těžké
    31.01.1984-30.09.1989 320. bombardovací křídlo
    01.10.1985-01.09.1991 55. strategické průzkumné křídlo
    01.10.1985-01.04.1988 6. strategické křídlo
    23.01.1987-01.07.1988 22. křídlo pro doplňování paliva za letu, těžké
    01.04.1988-09.08.1990 6. strategické průzkumné křídlo

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    30.06.1971-31.03.1972 100th Strategic Reconnaissance Wing
    31.03.1972-01.10.1976 6th Strategic Wing
    01.10.1972-31.01.1984 320th Bombardment Wing, Heavy
    01.10.1972-30.09.1975 456th Bombardment Wing, Heavy
    30.09.1975-30.09.1976 17th Bombardment Wing, Heavy
    30.09.1976-15.03.1983 100th Air Refueling Wing, Heavy
    01.10.1976-01.10.1985 93rd Bombardment Wing, Heavy
    31.01.1984-30.09.1989 320th Bombardment Wing
    01.10.1985-01.09.1991 55th Strategic Reconnaissance Wing
    01.10.1985-01.04.1988 6th Strategic Wing
    23.01.1987-01.07.1988 22nd Air Refueling Wing, Heavy
    01.04.1988-09.08.1990 6th Strategic Reconnaissance Wing

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/139092#453239Verze : 0
    MOD