Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 389 příspěvků vloženo, 1418 editováno a 392 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

19. letecká divize [1952-1988]

19th Air Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    19. letecká divize 19th Air Division
    Originální název:
    Original Name:
    19th Air Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    16.06.1952
    Předchůdce:
    Predecessor:
    19. letecká divize 19th Air Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    30.09.1988
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    16.06.1952-01.07.1955 8. letecká armáda
    01.07.1955-01.01.1975 2. letecká armáda
    01.01.1975-30.09.1988 8. letecká armáda
    16.06.1952-01.07.1955 Eighth Air Force
    01.07.1955-01.01.1975 Second Air Force
    01.01.1975-30.09.1988 Eighth Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    16.06.1952-30.09.1988 Fort Worth, Carswell AFB
    Velitel:
    Commander:
    16.06.1952-04.08.1953 Kelly, Joe W. (Brigadier General)
    04.08.1953-17.09.1956 Ryan, John D. (Brigadier General)
    17.09.1956-01.09.1961 Ohman, Nils O. (Brigadier General)
    01.09.1961-01.07.1965 Moore, Howard W. (Brigadier General)
    01.07.1965-24.04.1967 Wilcox, William W. (Brigadier General)
    24.04.1967-15.07.1968 Thompson, James H. (Brigadier General)
    15.07.1968-DD.03.1970 McKee, George H. (Brigadier General)
    DD.03.1970-27.05.1971 Holderness, A. W. Jr (Brigadier General)
    27.05.1971-25.01.1972 Sitton, Ray B. (Brigadier General)
    25.01.1972-01.08.1972 Allen, James R. (Major General)
    01.08.1972-01.04.1973 Burkhart, John W. (Brigadier General)
    01.04.1973-23.04.1973 Conlin, Thomas P. (Colonel)
    23.04.1973-21.01.1974 Rew, Thomas F. (Brigadier General)
    21.01.1974-17.01.1977 Conlin, Thomas P. (Brigadier General)
    17.01.1977-01.07.1979 Burpee, Richard A. (Brigadier General)
    01.07.1979-25.09.1981 Buzard, Lyman E. (Brigadier General)
    25.09.1981-18.08.1982 Hughes, Harley A. (Brigadier General)
    18.08.1982-01.05.1984 Wacker, Rudolph F. (Brigadier General)
    01.05.1984-15.07.1986 Astorino, Loring R. (Brigadier General)
    15.07.1986-DD.06.1988 Alexander, Robert M. (Brigadier General)
    DD.06.1988-DD.08.1988 West, William O. III (Colonel)
    DD.08.1988-30.09.1988 Echegaray, Julio A. (Colonel)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    16.06.1952-13.06.1988 7. bombardovací křídlo, těžké
    15.03.1960-01.09.1964 43. bombardovací křídlo, střední
    01.01.1961-01.09.1964 305. bombardovací křídlo, střední
    01.09.1964-01.07.1965 2. bombardovací křídlo
    01.09.1964-01.07.1965 2. bombardovací křídlo, těžké
    01.09.1964-02.10.1966 340. bombardovací křídlo, těžké
    02.07.1966-31.03.1972 96. strategické letecké křídlo
    02.07.1968-31.12.1971 340. bombardovací skupina, střední
    02.07.1969-01.12.1982 2. bombardovací křídlo
    02.07.1969-01.12.1982 2. bombardovací křídlo, těžké
    02.07.1969-01.01.1970 97. bombardovací křídlo, těžké
    30.06.1971-01.07.1973 97. bombardovací křídlo, těžké
    31.03.1972-01.07.1973 96. bombardovací křídlo, těžké
    01.07.1973-08.08.1986 381. strategické raketové křídlo
    01.07.1977-31.03.1982 340. skupina pro doplňování paliva za letu, těžká
    01.12.1982-18.08.1987 308. strategické raketové křídlo (střel Titan)
    01.10.1984-16.06.1988 340. křídlo pro doplňování paliva za letu, těžké

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    16.06.1952-13.06.1988 7th Bombardment Wing, Heavy
    15.03.1960-01.09.1964 43rd Bombardment Wing, Medium
    01.01.1961-01.09.1964 305th Bombardment Wing, Medium
    01.09.1964-01.07.1965 2nd Bomb Wing
    01.09.1964-01.07.1965 2nd Bombardment Wing, Heavy
    01.09.1964-02.10.1966 340th Bombardment Wing, Heavy
    02.07.1966-31.03.1972 96th Strategic Aerospace Wing
    02.07.1968-31.12.1971 340th Bombardment Group, Medium
    02.07.1969-01.12.1982 2nd Bomb Wing
    02.07.1969-01.12.1982 2nd Bombardment Wing, Heavy
    02.07.1969-01.01.1970 97th Bombardment Wing, Heavy
    30.06.1971-01.07.1973 97th Bombardment Wing, Heavy
    31.03.1972-01.07.1973 96th Bombardment Wing, Heavy
    01.07.1973-08.08.1986 381st Strategic Missile Wing
    01.07.1977-31.03.1982 340th Air Refueling Group, Heavy
    01.12.1982-18.08.1987 308th Strategic Missile Wing (ICBM-Titan)
    01.10.1984-16.06.1988 340th Air Refueling Wing, Heavy

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/139120#453267Verze : 0
    MOD