Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 362 příspěvků vloženo, 1290 editováno a 362 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

21. bombardovací křídlo [1942-1945]

21st Bombardment Wing

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    21. bombardovací křídlo 21st Bombardment Wing
    Originální název:
    Original Name:
    21st Bombardment Wing
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    16.12.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    27.09.1945
    Nástupce:
    Successor:
    I. provozní velitelství I Staging Command
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    22.12.1942-27.09.1945 2. letecká armáda
    22.12.1942-27.09.1945 Second Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    22.12.1942-31.05.1943 Salina, Smoky Hill Army Airfield
    31.05.1943-27.09.1945 Topeka, Topeka Army Air Field
    Velitel:
    Commander:
    22.12.1942-DD.02.1944 Hegenberger, Albert F. (Brigadier General)
    DD.02.1944-26.12.1944 Harms, Henry W. (Colonel)
    26.12.1944-21.01.1945 Cousland, Cornelius W. (Colonel)
    21.01.1945-29.05.1945 Dawson, Wallace S. (Colonel)
    29.05.1945-19.07.1945 Koon, Ralph E. (Colonel)
    19.07.1945-27.09.1945 Fitzmaurice, James M. (Brigadier General)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    07.07.1944-31.08.1945 333. bombardovací skupina (velmi těžká)

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    07.07.1944-31.08.1945 333rd Bombardment Group (Very Heavy)

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/139124#453271Verze : 0
    MOD