Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 342 příspěvků vloženo, 1324 editováno a 361 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

26. letecká divize [1969-1990]

26th Air Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    26. letecká divize 26th Air Division
    Originální název:
    Original Name:
    26th Air Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    19.11.1969
    Předchůdce:
    Predecessor:
    26. letecká divize 26th Air Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    30.09.1990
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    19.11.1969-01.12.1969 10. letecká armáda
    01.12.1969-01.10.1979 ?
    01.10.1979-06.12.1985 Velitelství taktického letectva
    06.12.1985-30.09.1990 1. letecká armáda
    19.11.1969-01.12.1969 Tenth Air Force
    01.12.1969-01.10.1979 Aerospace Defense Command
    01.10.1979-06.12.1985 Tactical Air Command
    06.12.1985-30.09.1990 First Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    19.11.1969-31.08.1983 Glendale, Luke AFB
    31.08.1983-01.07.1987 Moreno Valley, March AFB

    Velitel:
    Commander:
    19.11.1969-DD.08.1970 Moats, Sanford K. (Brigadier General)
    DD.08.1970-01.12.1971 Cross, Richard G. Jr (Brigadier General)
    01.12.1971-21.05.1973 Paschall, James E. (Brigadier General)
    21.05.1973-30.08.1974 Adams, Ranald T. Jr (Brigadier General)
    30.08.1974-19.04.1976 Brooksher, Dan A. (Brigadier General)
    19.04.1976-07.09.1978 Clifford, Thomas E. (Major General)
    07.09.1978-22.01.1979 Creedon, James S. (Brigadier General)
    22.01.1979-15.03.1979 Aaronson, Allan E. (Colonel)
    15.03.1979-02.02.1980 Faha, Frank T. (Colonel)
    02.02.1980-01.08.1980 Creedon, James S. (Brigadier General)
    01.08.1980-27.01.1982 Sawyer, Thomas W. (Brigadier General)
    27.01.1982-07.06.1982 Canterbury, Henry D. (Colonel)
    07.06.1982-22.05.1985 Pierson, Richard A. (Colonel)
    22.05.1985-15.08.1986 Dreyer, Christian F. Jr (Brigadier General)
    15.08.1986-01.07.1987 Davey, John M. (Brigadier General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    31.12.1969-01.10.1970 1. stíhací křídlo (protivzdušné obrany)

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    31.12.1969-01.10.1970 1st Fighter Wing (Air Defense)

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/139149#453296Verze : 0
    MOD