Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 330 příspěvků vloženo, 1203 editováno a 376 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

47. letecká divize [1963-1987]

47th Air Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    47. letecká divize 47th Air Division
    Originální název:
    Original Name:
    47th Air Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.07.1963
    Předchůdce:
    Predecessor:
    47. strategická letecká divize 47th Strategic Aerospace Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    27.02.1987
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.07.1963-31.03.1970 15. letecká armáda
    31.03.1970-01.07.1971 2. letecká armáda
    01.07.1971-27.02.1987 15. letecká armáda
    01.07.1963-31.03.1970 Fifteenth Air Force
    31.03.1970-01.07.1971 Second Air Force
    01.07.1971-27.02.1987 Fifteenth Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    01.07.1963-30.06.1971 Atwater, Castle Air Force Base
    30.06.1971-27.02.1987 Spokane, Fairchild AFB

    Velitel:
    Commander:
    01.07.1963-02.02.1965 Yancey, William R. (Brigadier General)
    03.02.1965-07.02.1965 ?, ? ( ? )
    08.02.1965-01.07.1966 Kyes, William B. (Brigadier General)
    01.07.1966-02.12.1966 Kirkendall, James F. (Brigadier General)
    02.12.1966-12.12.1966 Abbuhl, Charles Jr (Colonel)
    12.12.1966-01.08.1968 DesPortes, John A. (Brigadier General)
    01.08.1968-01.12.1970 Talmant, Alex W. (Brigadier General)
    01.12.1970-24.02.1971 Hamilton, Colin C. Jr (Colonel)
    24.02.1971-30.06.1971 Bennett, Charles I. Jr (Brigadier General)
    30.06.1971-01.09.1972 Edmunds, Alan C. (Brigadier General)
    01.09.1972-28.06.1973 Stout, Donald E. (Brigadier General)
    28.06.1973-17.01.1971 Ryan, Thomas M. Jr (Brigadier General)
    17.01.1971-01.02.1974 Bryan, Raymond J. (Colonel)
    01.02.1974-10.02.1975 Fulcher, Martin C. (Brigadier General)
    10.02.1975-16.02.1975 Poutre, Rex L. (Colonel)
    16.02.1975-16.07.1976 Scott, Eugene D. (Brigadier General)
    16.07.1976-28.07.1976 Brennan, Philip A. (Colonel)
    28.07.1976-14.11.1977 Gray, David L. (Major General)
    14.11.1977-16.06.1980 Reed, Irving B. (Brigadier General)
    16.06.1980-10.08.1980 Shaud, John A. (Brigadier General)
    10.08.1980-07.05.1982 Urschler, Regis F. A. (Brigadier General)
    07.05.1982-20.07.1984 Kirtley, Robert L. (Brigadier General)
    20.07.1984-DD.09.1986 Soper, W. John (Brigadier General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    15.03.1963-31.03.1970 22. bombardovací křídlo, těžké
    01.07.1963-30.06.1971 93. bombardovací křídlo, těžké
    02.07.1966-31.03.1970 320. bombardovací křídlo, těžké
    30.06.1971-01.08.1972 22. bombardovací křídlo, těžké
    30.06.1971-15.01.1973 28. bombardovací křídlo, těžké
    30.06.1971-15.01.1973 319. bombardovací křídlo, těžké
    30.06.1971-01.10.1972 320. bombardovací křídlo, těžké
    30.06.1971-01.07.1972 456. strategické letecké křídlo
    30.06.1971-30.11.1972 5. bombardovací křídlo, těžké
    30.06.1971-31.03.1972 92. strategické letecké křídlo
    31.03.1972-23.01.1987 92. bombardovací křídlo, těžké
    01.07.1972-01.10.1972 456. bombardovací křídlo, těžké
    15.01.1973-23.01.1987 341. strategické raketové křídlo (střel Minuteman)
    15.01.1973-22.01.1975 5. bombardovací křídlo, těžké
    15.01.1973-22.01.1975 91. strategické raketové křídlo
    01.10.1976-01.10.1985 6. strategické křídlo
    01.07.1977-31.12.1983 307. skupina pro doplňování paliva za letu
    01.10.1985-23.01.1987 22. křídlo pro doplňování paliva za letu, těžké

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    15.03.1963-31.03.1970 22nd Bombardment Wing, Heavy
    01.07.1963-30.06.1971 93rd Bombardment Wing, Heavy
    02.07.1966-31.03.1970 320th Bombardment Wing, Heavy
    30.06.1971-01.08.1972 22nd Bombardment Wing, Heavy
    30.06.1971-15.01.1973 28th Bombardment Wing, Heavy
    30.06.1971-15.01.1973 319th Bombardment Wing, Heavy
    30.06.1971-01.10.1972 320th Bombardment Wing, Heavy
    30.06.1971-01.07.1972 456th Strategic Aerospace Wing
    30.06.1971-30.11.1972 5th Bombardment Wing, Heavy
    30.06.1971-31.03.1972 92nd Strategic Aerospace Wing
    31.03.1972-23.01.1987 92nd Bombardment Wing, Heavy
    01.07.1972-01.10.1972 456th Bombardment Wing, Heavy
    15.01.1973-23.01.1987 341st Strategic Missile Wing (ICBM-Minuteman)
    15.01.1973-22.01.1975 5th Bombardment Wing, Heavy
    15.01.1973-22.01.1975 91st Strategic Missile Wing
    01.10.1976-01.10.1985 6th Strategic Wing
    01.07.1977-31.12.1983 307th Air Refueling Group
    01.10.1985-23.01.1987 22nd Air Refueling Wing, Heavy

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/139231#453378Verze : 0
    MOD