Steinmetz, Bernhard

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 426 příspěvků vloženo, 1832 editováno a 503 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Steinmetz, Bernhard

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Steinmetz Steinmetz
    Jméno:
    Given Name:
    Bernhard Bernhard
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Bernhard Steinmetz
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    13.08.1896 Neuenkirchen /
    13.08.1896 Neuenkirchen /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    22.01.1981 Minden /
    22.01.1981 Minden /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    Náčelník štábu VII. armádneho zboru
    velitel: 94. pěší divize
    Chieff of Staff of VII. Army Corps
    Commander of the 94th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    www.unithistories.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/139949#455039Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Steinmetz Steinmetz
    Jméno:
    Given Name:
    Bernhard Bernhard
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Bernhard Steinmetz
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.01.1943 Generálmajor
    01.06.1944 Generálporučík
    01.01.1943 Major General
    01.06.1944 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    12.10.1937-10.11.1938 Náčelník štábu : 12. pěší divize
    05.11.1939-01.11.1942 Náčelník štábu : VIII. armádní sbor
    01.11.1942-DD.01.1943 Velitel : 305. pěší divize
    17.02.1943-05.03.1943 Velitel : 305. pěší divize
    02.02.1944-01.07.1944 Velitel : 94. pěší divize
    13.08.1944-22.04.1945 Velitel : 94. pěší divize
    12.10.1937-10.11.1938 Chief of Staff : 12th Infantry Division
    05.11.1939-01.11.1942 Chief of Staff : VIII Army Corps
    01.11.1942-DD.01.1943 Commander : 305th Infantry Division
    17.02.1943-05.03.1943 Commander : 305th Infantry Division
    02.02.1944-01.07.1944 Commander : 94th Infantry Division
    13.08.1944-22.04.1945 Commander : 94th Infantry Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    26.02.1942
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    www.unithistories.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/139949#455040Verze : 0
    MOD