Sperl, Rudolf

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 378 příspěvků vloženo, 1943 editováno a 280 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Sperl, Rudolf

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Sperl Sperl
    Jméno:
    Given Name:
    Rudolf Rudolf
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Rudolf Sperl
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    11.10.1898 Allenstein /
    11.10.1898 Allenstein /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    23.10.1981 Karlsruhe /
    23.10.1981 Karlsruhe /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    Náčelník štábu L. armádneho zboru
    velitel: 15. pěší divize
    Chieff of Staff of L. Army Corps
    Commander of the 15th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Rytířského kříže recipient of the Knight's Cross of the Iron Cross
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    www.unithistories.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/140396#456117Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Sperl Sperl
    Jméno:
    Given Name:
    Rudolf Rudolf
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Rudolf Sperl
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.02.1944 Generálmajor
    01.08.1944 Generálporučík
    01.02.1944 Major General
    01.08.1944 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    01.03.1939-DD.01.1940 Náčelník štábu : 35. pěší divize
    25.10.1940-25.06.1943 Náčelník štábu : L. armádní sbor
    20.11.1943-14.08.1944 Velitel : 15. pěší divize
    11.12.1944-DD.04.1945 Velitel : 61. divize lidových granátníků
    01.03.1939-DD.01.1940 Chief of Staff : 35th Infantry Division
    25.10.1940-25.06.1943 Chief of Staff : L Army Corps
    20.11.1943-14.08.1944 Commander : 15th Infantry Division
    11.12.1944-DD.04.1945 Commander : 61st People\'s Grenadier Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    16.04.1943
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    10.02.1945
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    www.unithistories.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/140396#456118Verze : 0
    MOD