Pflugradt, Kurt

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Pflugradt, Kurt

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Pflugradt Pflugradt
    Jméno:
    Given Name:
    Kurt Kurt
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Kurt Pflugradt
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    14.11.1887 Marburg /
    14.11.1887 Marburg /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    22.04.1973 Baden-Baden /
    22.04.1973 Baden-Baden /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 305. pěší divize Commander of the 305th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/140410#456182Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Pflugradt Pflugradt
    Jméno:
    Given Name:
    Kurt Kurt
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Kurt Pflugradt
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    18.08.1908 poručík
    25.02.1915 nadporučík
    05.11.1917 kapitán
    01.01.1931 major
    01.05.1934 podplukovník
    01.04.1936 plukovník
    01.04.1940 Generálmajor
    01.04.1942 Generálporučík
    18.08.1908 Leutnant
    25.02.1915 Oberleutnant
    05.11.1917 Hauptmann
    01.01.1931 Major
    01.05.1934 Oberstleutnant
    01.04.1936 Oberst
    01.04.1940 Major General
    01.04.1942 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    10.03.1940-15.12.1940 Velitel : Divize č. 173
    15.12.1940-12.04.1942 Velitel : 305. pěší divize
    DD.01.1942-08.12.1942 Velitel : 339. pěší divize
    25.08.1943-07.09.1943 Velitel : Velitelství Soluň-Egejské moře
    10.03.1940-15.12.1940 Commander : Division No. 173
    15.12.1940-12.04.1942 Commander : 305th Infantry Division
    DD.01.1942-08.12.1942 Commander : 339th Infantry Division
    25.08.1943-07.09.1943 Commander : Command Thessaloniki-Aegean Sea
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Čestný kříž světové války 1914-1918 pro bojovníky
    Honor Cross of World War 1914-18 for Combatants
    Ehrenkreuz des Weltkrieges 1914 – 1918 für Frontkämpfer
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/140410#456184Verze : 0
    MOD