Oschmann, Hans

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 383 příspěvků vloženo, 1289 editováno a 426 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Oschmann, Hans

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Oschmann Oschmann
    Jméno:
    Given Name:
    Hans Hans
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Hans Oschmann
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Dipl.Ing, Dipl.Ing,
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    24.12.1894 Schöneberg /
    24.12.1894 Schöneberg /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    14.11.1944 Faimbe /
    14.11.1944 Faimbe /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 338. pěší divize Commander of the 338th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    padl v boji Killed-in-Action
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/140760#457045Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Oschmann Oschmann
    Jméno:
    Given Name:
    Hans Hans
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Hans Oschmann
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    06.08.1914 poručík
    DD.MM.RRRR nadporučík
    01.10.1926 kapitán
    01.08.1934 major
    01.01.1937 podplukovník
    01.02.1940 plukovník
    01.08.1943 Generálmajor
    01.11.1944 Generálporučík
    06.08.1914 Leutnant
    DD.MM.RRRR Oberleutnant
    01.10.1926 Hauptmann
    01.08.1934 Major
    01.01.1937 Oberstleutnant
    01.02.1940 Oberst
    01.08.1943 Major General
    01.11.1944 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    01.11.1943-05.08.1944 Velitel : 286. zajišťovací divize
    18.09.1944-DD.10.1944 Velitel : 338. pěší divize
    DD.10.1944-14.11.1944 Velitel : 338. pěší divize
    01.11.1943-05.08.1944 Commander : 286th Security Division
    18.09.1944-DD.10.1944 Commander : 338th Infantry Division
    DD.10.1944-14.11.1944 Commander : 338th Infantry Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/140760#457046Verze : 0
    MOD