Prinner, Josef

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 622 příspěvků vloženo, 2660 editováno a 300 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Prinner, Josef

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Prinner Prinner
    Jméno:
    Given Name:
    Josef Josef
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Josef Prinner
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    18.12.1894 Mnichov /
    18.12.1894 Munich /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    01.07.1966 Mnichov /
    01.07.1966 Munich /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 340. pěší divize Commander of the 340th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Rytířského kříže recipient of the Knight's Cross of the Iron Cross
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    foto: http://goo.gl/Vf56j
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/140867#457210Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Prinner Prinner
    Jméno:
    Given Name:
    Josef Josef
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Josef Prinner
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.09.1940 plukovník
    01.03.1943 Generálmajor
    01.11.1943 Generálporučík
    01.09.1940 Oberst
    01.03.1943 Major General
    01.11.1943 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    01.04.1942-06.11.1942 Velitel : Dělostřelecké velitelství 145
    24.02.1943-25.10.1943 Velitel : 340. pěší divize
    01.11.1943-23.11.1943 Velitel : Vyšší dělostřelecké velitelství 311
    01.12.1943-20.07.1944 Velitel : Dělostřelecký divizní štáb ke zvláštnímu použití 311
    20.07.1944-28.07.1944 Velitel : Vyšší dělostřelecké velitelství 311
    06.09.1944-08.05.1945 Velitel : Vyšší dělostřelecké velitelství 311
    01.04.1942-06.11.1942 Commander : 145th Artillery Command
    24.02.1943-25.10.1943 Commander : 340th Infantry Division
    01.11.1943-23.11.1943 Commander : 311th Higher Artillery Command
    01.12.1943-20.07.1944 Commander : 311th Special Purpose Artillery Division Staff
    20.07.1944-28.07.1944 Commander : 311th Higher Artillery Command
    06.09.1944-08.05.1945 Commander : 311th Higher Artillery Command
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    11.01.1945
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    foto: http://goo.gl/Vf56j
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/140867#457211Verze : 0
    MOD