Lendle, Hubert

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 398 příspěvků vloženo, 1314 editováno a 430 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Lendle, Hubert

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Lendle Lendle
    Jméno:
    Given Name:
    Hubert Hubert
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Hubert Lendle
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    28.02.1892 Schöntal /
    28.02.1892 Schöntal /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    13.10.1970 Stuttgart /
    13.10.1970 Stuttgart /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 221. zajišťovací divize Commander of the 221st Security Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/140938#457511Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Lendle Lendle
    Jméno:
    Given Name:
    Hubert Hubert
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Hubert Lendle
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    27.01.1913 poručík
    18.04.1916 nadporučík
    01.01.1923 kapitán
    01.08.1933 major
    01.12.1935 podplukovník
    01.04.1938 plukovník
    01.04.1942 Generálmajor
    01.06.1943 Generálporučík
    27.01.1913 Leutnant
    18.04.1916 Oberleutnant
    01.01.1923 Hauptmann
    01.08.1933 Major
    01.12.1935 Oberstleutnant
    01.04.1938 Oberst
    01.04.1942 Major General
    01.06.1943 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    05.07.1942-01.08.1943 Velitel : 221. zajišťovací divize
    05.09.1943-DD.03.1944 Velitel : 221. zajišťovací divize
    28.01.1945-08.05.1945 Velitel : Divize ke zvláštnímu použití 610
    05.07.1942-01.08.1943 Commander : 221st Security Division
    05.09.1943-DD.03.1944 Commander : 221st Security Division
    28.01.1945-08.05.1945 Commander : 610th Special Purpose Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/140938#457512Verze : 0
    MOD