Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 387 příspěvků vloženo, 1562 editováno a 324 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Baeßler, Erich

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Baeßler Baeßler
    Jméno:
    Given Name:
    Erich Erich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Erich Baeßler
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    05.08.1890 Grasegrund /
    05.08.1890 Grasegrund /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    11.05.1957 Bremen /
    11.05.1957 Bremen /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 377. pěší divize Commander of the 377th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    balsi.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141256#458055Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Baeßler Baeßler
    Jméno:
    Given Name:
    Erich Erich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Erich Baeßler
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    22.05.1912 poručík
    18.12.1915 nadporučík
    09.01.1920 kapitán (policie)
    14.12.1927 major (policie)
    01.09.1935 podplukovník (policie)
    15.10.1935 podplukovník
    01.01.1938 plukovník
    01.01.1942 Generálmajor
    01.01.1944 Generálporučík
    22.05.1912 Leutnant
    18.12.1915 Oberleutnant
    09.01.1920 Hauptmann der Polizei
    14.12.1927 Major der Polizei
    01.09.1935 Oberstleutnant der Polizei
    15.10.1935 Oberstleutnant des Heeres
    01.01.1938 Oberst
    01.01.1942 Major General
    01.01.1944 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.01.1944-01.02.1944 Velitel : 191. záložní divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitel : Polní divize letectva 19

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.01.1944-01.02.1944 Commander : 191st Reserve Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Commander : 19th Air Force Field Division

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    18.10.1941
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    balsi.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141256#458056Verze : 0
    MOD