Lechner, Adolf

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 383 příspěvků vloženo, 1289 editováno a 426 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Lechner, Adolf

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Lechner Lechner
    Jméno:
    Given Name:
    Adolf Adolf
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Adolf Lechner
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    07.12.1884 Colmar /
    07.12.1884 Colmar /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    29.01.1943 Voroněž /
    29.01.1943 Voronezh /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 377. pěší divize Commander of the 377th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    padl v boji Killed-in-Action
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141257#458058Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Lechner Lechner
    Jméno:
    Given Name:
    Adolf Adolf
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Adolf Lechner
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    20.07.1908 poručík
    30.11.1914 nadporučík
    17.01.1917 kapitán
    01.10.1919 kapitán (policie)
    01.06.1929 major (policie)
    01.07.1934 podplukovník (policie)
    01.08.1935 plukovník (policie)
    01.10.1935 plukovník
    01.03.1939 Generálmajor
    01.03.1942 Generálporučík
    20.07.1908 Leutnant
    30.11.1914 Oberleutnant
    17.01.1917 Hauptmann
    01.10.1919 Hauptmann der Polizei
    01.06.1929 Major der Polizei
    01.07.1934 Oberstleutnant der Polizei
    01.08.1935 Oberst der Polizei
    01.10.1935 Oberst des Heeres
    01.03.1939 Major General
    01.03.1942 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    01.04.1941-31.01.1942 Velitel : Dělostřelecké velitelství 112
    08.02.1942-15.12.1942 Velitel : Vyšší dělostřelecké velitelství 308
    01.04.1941-31.01.1942 Commander : 112th Artillery Command
    08.02.1942-15.12.1942 Commander : 308th Higher Artillery Command
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    09.04.1943
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141257#458060Verze : 0
    MOD