Goeschen, Alexander

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 570 příspěvků vloženo, 2269 editováno a 324 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Goeschen, Alexander

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Goeschen Goeschen
    Jméno:
    Given Name:
    Alexander Alexander
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Alexander Goeschen
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    22.10.1884 Frankfurt am Main /
    22.10.1884 Frankfurt am Main /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    07.04.1970 Bad Tölz /
    07.04.1970 Bad Tölz /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 213. zajišťovací divize Commander of the 213th Security Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    foto: http://goo.gl/EUTHj
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141344#458273Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Goeschen Goeschen
    Jméno:
    Given Name:
    Alexander Alexander
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Alexander Goeschen
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    14.04.1907 poručík
    24.12.1914 nadporučík
    05.10.1916 kapitán
    01.10.1929 major
    01.12.1933 podplukovník
    01.10.1935 plukovník
    01.08.1941 Generálmajor
    01.08.1943 Generálporučík
    14.04.1907 Leutnant
    24.12.1914 Oberleutnant
    05.10.1916 Hauptmann
    01.10.1929 Major
    01.12.1933 Oberstleutnant
    01.10.1935 Oberst
    01.08.1941 Major General
    01.08.1943 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    18.08.1942-17.09.1944 Velitel : 213. zajišťovací divize
    01.09.1944-15.10.1944 Velitel : Velitelství armádní týlové oblasti 550
    DD.02.1945-DD.02.1945 Velitel : 391. zajišťovací divize ke zvláštnímu použití
    DD.02.1945-DD.04.1945 Velitel : Divizní štáb ke zvláštnímu použití 391
    18.08.1942-17.09.1944 Commander : 213th Security Division
    01.09.1944-15.10.1944 Commander : 550th Army Rear Area Command
    DD.02.1945-DD.02.1945 Commander : 391st Special Purpose Security Division
    DD.02.1945-DD.04.1945 Commander : 391st Special Purpose Division Staff
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141344#458275Verze : 0
    MOD