Schober, Alexander

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 553 příspěvků vloženo, 2188 editováno a 304 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Schober, Alexander

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schober Schober
    Jméno:
    Given Name:
    Alexander Alexander
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Alexander Schober
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    podplukovník Lieutenant Colonel
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Ing. M.Sc.
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    09.04.1972
    09.04.1972
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:


    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    veliteľ slovenského kontingentu v operácii ISAF (2009-2010)
    zástupca veliteľa 11. mechanizovaného práporu (2011-2012)
    veliteľ Práporu logistickej podpory (2012-2013)
    -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.mil.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141378#458366Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schober Schober
    Jméno:
    Given Name:
    Alexander Alexander
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Alexander Schober
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:


    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1986-DD.MM.1990 Stredná vojenská škola, Moravská Třebová
    DD.MM.1990-DD.MM.1993 Vojenská akadémia, Vyškov
    DD.MM.1993-DD.MM.1994 Vojenská akadémia, Liptovský Mikuláš
    DD.08.2000-DD.12.2000 anglický jazykový kurz, Topoľčany
    DD.02.2005-DD.02.2005 European Security Defence Policy, Brusel
    DD.MM.RRRR-DD.MM.2007 vyšší dôstojnícky kurz, Národná akadémia obrany
    DD.01.2011-DD.12.2011 Command & General Staff College, Kansas

    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.MM.RRRR podplukovník
    DD.MM.RRRR Lieutenant Colonel
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    DD.12.2011-31.05.2012 Velitel : 11. mechanizovaný prapor
    05.09.2012-15.02.2013 Velitel : Prapor logistické podpory


    DD.MM.1994-DD.MM.1995 veliteľ roty, 8. mechanizovaný pluk
    DD.MM.1995-DD.MM.2000 náčelník tyla 13. mechanizovanej brigády
    DD.MM.2001-DD.MM.2002 nasadený v operácii UNMISET/UNTAET
    DD.MM.2003-DD.MM.2004 nasadený v operácii Iracká sloboda
    DD.MM.2004-DD.MM.2006 dôstojník Odboru plánovania operácií GŠ OSSR
    DD.MM.2006-DD.MM.2009 asistent náčelníka GŠ OSSR
    DD.12.2009-DD.06.2010 veliteľ slovenského kontingentu v operácii ISAF
    DD.06.2010-DD.10.2010 asistent náčelníka GŠ OSSR
    DD.12.2011-DD.09.2112 zástupca veliteľa 11. mechanizovaného práporu
    05.09.2012-15.02.2013 veliteľ Práporu logistickej podpory
    DD.03.2013-DD.07.2013 náčelník Stálej zmeny Centra Riadenia Operácií GŠ OSSR
    DD.08.2013-DD.MM.RRRR zástupca náčelníka kancelárie náčelníka GŠ OSSR
    DD.12.2011-31.05.2012 Commander : 11th Mechanized Battalion
    05.09.2012-15.02.2013 Commander : Logistics Support Battalion



    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.mil.sk
    www.mosr.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141378#458369Verze : 0
    MOD
    Avatar
    veliteľ slovenského kontingentu operácie ISAF, podplukovník Alexander Schober (vpravo) s veliteľom expedičného zboru Armády USA, brigádnym generálom Reynoldom Hooverom (vľavo)





    zdroj: mil.sk

    pred odchodom do Afganistanu
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141378#458367Verze : 0
    MOD