Waldow, Ulrich von

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 390 příspěvků vloženo, 1061 editováno a 429 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Waldow, Ulrich von

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    von Waldow von Waldow
    Jméno:
    Given Name:
    Ulrich Ulrich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Hermann Kurt Ulrich von Waldow
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    31.05.1881 Woldenberg /
    31.05.1881 Woldenberg /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    18.05.1948 Innleiten/Rosenheim /
    18.05.1948 Innleiten/Rosenheim /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Divize č. 151
    velitel: Divize č. 141
    Commander of the 151st Division
    Commander of the 141st Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    www.bundesarchiv.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141401#458417Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    von Waldow von Waldow
    Jméno:
    Given Name:
    Ulrich Ulrich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Hermann Kurt Ulrich von Waldow
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    22.03.1900 poručík
    DD.MM.RRRR nadporučík
    18.12.1913 kapitán
    15.07.1918 major
    01.04.1925 podplukovník
    01.04.1929 plukovník
    01.04.1932 Generálmajor
    01.02.1941 Generálporučík
    22.03.1900 Leutnant
    DD.MM.RRRR Oberleutnant
    18.12.1913 Hauptmann
    15.07.1918 Major
    01.04.1925 Oberstleutnant
    01.04.1929 Oberst
    01.04.1932 Major General
    01.02.1941 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    08.12.1939-24.09.1942 Velitel : Divize č. 141
    08.12.1939-24.09.1942 Commander : Division No. 141
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    www.bundesarchiv.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141401#458419Verze : 0
    MOD