Schröder, Otto

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 381 příspěvků vloženo, 1249 editováno a 426 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Schröder, Otto

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schröder Schroeder
    Jméno:
    Given Name:
    Otto Otto
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Otto Schröder
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    19.03.1887 Drážďany /
    19.03.1887 Dresden /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    10.01.1946 Tbilisi /
    10.01.1946 Tbilisi /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Divize č. 153 Commander of the 153rd Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    zemřel v sovětském zajateckém táboře died in Soviet prison Camp
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141413#458443Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schröder Schroeder
    Jméno:
    Given Name:
    Otto Otto
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Otto Schröder
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.01.1899 poručík
    23.04.1904 nadporučík
    23.05.1910 kapitán
    14.07.1915 major
    30.11.1920 podplukovník
    01.04.1925 plukovník
    01.09.1940 Generálmajor
    01.12.1941 Generálporučík
    01.01.1899 Leutnant
    23.04.1904 Oberleutnant
    23.05.1910 Hauptmann
    14.07.1915 Major
    30.11.1920 Oberstleutnant
    01.04.1925 Oberst
    01.09.1940 Major General
    01.12.1941 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    12.12.1939-01.06.1942 Velitel : Divize č. 153
    12.12.1939-01.06.1942 Commander : Division No. 153
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141413#458445Verze : 0
    MOD