1. letecká armáda [1966-1969]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 634 příspěvků vloženo, 2505 editováno a 330 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

1. letecká armáda [1966-1969]

First Air Force

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    1. letecká armáda First Air Force
    Originální název:
    Original Name:
    First Air Force
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.04.1966
    Předchůdce:
    Predecessor:
    1. letecká armáda First Air Force
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1969
    Nástupce:
    Successor:
    1. letecká armáda First Air Force
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.04.1966-15.01.1968 Velitelství protivzdušné obrany
    15.01.1968-31.12.1969 ?
    01.04.1966-15.01.1968 Air Defense Command
    15.01.1968-31.12.1969 Aerospace Defense Command
    Dislokace:
    Deployed:
    01.04.1966-31.12.1969 Orange Lake, Stewart AFB

    Velitel:
    Commander:
    01.04.1966-29.11.1966 Austin, Gordon H. (Major General)
    29.11.1966-14.07.1967 Jensen, James C. (Major General)
    14.07.1967-31.12.1969 Dickman, Joseph L. (Major General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.04.1966-31.12.1967 21. letecká divize
    01.04.1966-19.11.1969 33. letecká divize
    01.04.1966-31.12.1969 34. letecká divize
    01.04.1966-19.11.1969 35. letecká divize
    01.04.1966-30.09.1969 36. letecká divize
    01.04.1966-01.12.1969 37. letecká divize
    01.04.1966-04.12.1969 551. letecké křídlo včasné výstrahy a uvědomování
    25.02.1967-31.10.1967 553. průzkumné křídlo
    01.07.1968-31.12.1969 32. letecká divize
    15.09.1969-19.11.1969 29. letecká divize
    01.04.1966-31.12.1967 21st Air Division
    01.04.1966-19.11.1969 33rd Air Division
    01.04.1966-31.12.1969 34th Air Division
    01.04.1966-19.11.1969 35th Air Division
    01.04.1966-30.09.1969 36th Air Division
    01.04.1966-01.12.1969 37th Air Division
    01.04.1966-04.12.1969 551st Airborne Early Warning and Control Wing
    25.02.1967-31.10.1967 553rd Reconnaissance Wing
    01.07.1968-31.12.1969 32nd Air Division
    15.09.1969-19.11.1969 29th Air Division
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141484#458596Verze : 0
    MOD