Scherbening, Gerd

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 375 příspěvků vloženo, 1215 editováno a 421 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Scherbening, Gerd

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Scherbening Scherbening
    Jméno:
    Given Name:
    Gerd Gerd
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Gerd Scherbening
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    16.07.1888 Schweidnitz /
    16.07.1888 Schweidnitz /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    18.12.1944 Urft /
    18.12.1944 Urft /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Divize č. 406 Commander of the 406th Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    padl v boji Killed-in-Action
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141564#458826Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Scherbening Scherbening
    Jméno:
    Given Name:
    Gerd Gerd
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Gerd Scherbening
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    16.11.1910 poručík
    18.09.1915 nadporučík
    18.10.1915 kapitán
    01.04.1932 major
    01.01.1935 podplukovník
    01.08.1937 plukovník
    01.09.1941 Generálmajor
    01.09.1943 Generálporučík
    16.11.1910 Leutnant
    18.09.1915 Oberleutnant
    18.10.1915 Hauptmann
    01.04.1932 Major
    01.01.1935 Oberstleutnant
    01.08.1937 Oberst
    01.09.1941 Major General
    01.09.1943 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    12.10.1939-18.12.1944 Velitel : Divize ke zvláštnímu použití 406
    12.10.1939-18.12.1944 Commander : 406th Special Purpose Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141564#458829Verze : 0
    MOD