Pötter, Adolf

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 411 příspěvků vloženo, 1477 editováno a 289 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Pötter, Adolf

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Pötter Pötter
    Jméno:
    Given Name:
    Adolf Adolf
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Adolf Pötter
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    06.10.1871 Wesel /
    06.10.1871 Wesel /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    28.07.1956 Ahrensburg /
    28.07.1956 Ahrensburg /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Divize č. 410 Commander of the 410th Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    foto: http://goo.gl/DIlWH
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141595#458896Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Pötter Pötter
    Jméno:
    Given Name:
    Adolf Adolf
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Adolf Pötter
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    22.08.1891 poručík
    16.11.1901 nadporučík
    27.01.1906 kapitán
    27.01.1914 major
    16.06.1920 podplukovník
    DD.MM.1922 plukovník
    01.05.1926 Generálmajor
    01.02.1941 Generálporučík
    22.08.1891 Leutnant
    16.11.1901 Oberleutnant
    27.01.1906 Hauptmann
    27.01.1914 Major
    16.06.1920 Oberstleutnant
    DD.MM.1922 Oberst
    01.05.1926 Major General
    01.02.1941 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    07.05.1940-10.12.1942 Velitel : Divize ke zvláštnímu použití 410
    07.05.1940-10.12.1942 Commander : 410th Special Purpose Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141595#458897Verze : 0
    MOD