Bornemann, Karl

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 438 příspěvků vloženo, 1239 editováno a 472 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Bornemann, Karl

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Bornemann Bornemann
    Jméno:
    Given Name:
    Karl Karl
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Karl Bornemann
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    15.09.1885 Znojmo /
    15.09.1885 Znaim /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    20.02.1979 Vídeň
    20.02.1979 Vienna
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Divize č. 148
    velitel: Divize č. 442
    velitel: Divize č. 410
    Commander of the 148th Division
    Commander of the 442nd Division
    Commander of the 410th Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    geocities.com
    foto: http://goo.gl/Z7uqu
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141596#458902Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Bornemann Bornemann
    Jméno:
    Given Name:
    Karl Karl
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Karl Bornemann
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    01.10.1912-31.07.1914 Válečná škola ve Vídni
    01.10.1912-31.07.1914 War School Vienna
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.01.1908 poručík v záloze
    01.11.1910 poručík
    01.08.1914 nadporučík
    01.05.1916 kapitán
    01.01.1921 štábní kapitán
    01.03.1923 major
    27.03.1928 podplukovník
    23.03.1931 plukovník
    26.06.1937 Generálmajor
    01.06.1941 Generálporučík
    01.01.1908 Leutnant der Reserve
    01.11.1910 Leutnant
    01.08.1914 Oberleutnant
    01.05.1916 Hauptmann
    01.01.1921 Stabs-Hauptmann
    01.03.1923 Major
    27.03.1928 Oberstleutnant
    23.03.1931 Oberst
    26.06.1937 Major General
    01.06.1941 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    10.01.1940-25.04.1940 Velitel : Divize ke zvláštnímu použití 442
    07.02.1940-10.10.1940 Velitel : Divize č. 148
    11.11.1940-01.01.1944 Velitel : Divize ke zvláštnímu použití 442
    05.01.1944-20.01.1944 Velitel : Divize ke zvláštnímu použití 410
    10.01.1940-25.04.1940 Commander : 442nd Special Purpose Division
    07.02.1940-10.10.1940 Commander : Division No. 148
    11.11.1940-01.01.1944 Commander : 442nd Special Purpose Division
    05.01.1944-20.01.1944 Commander : 410th Special Purpose Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    23.02.1943
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Čestný kříž světové války 1914-1918 pro bojovníky
    Honor Cross of World War 1914-18 for Combatants
    Ehrenkreuz des Weltkrieges 1914 – 1918 für Frontkämpfer
    -


    DD.MM.RRRR
    Vojenská záslužná medaile bronzová
    Bronze Military Merit Medal
    Bronzene Militär-Verdienstmedaille
    -


    DD.MM.RRRR
    Vojenská záslužná medaile stříbrná
    Silver Military Merit Medal
    Silberne Militär-Verdienstmedaille
    -


    DD.MM.RRRR
    Jubilejní kříž 1908
    Jubilee Cross 1908
    Jubiläumskreuz 1908
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    geocities.com
    foto: http://goo.gl/Z7uqu
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141596#458904Verze : 0
    MOD
    Avatar
    U Divize č. 148 ani nástupnické divize není jako velitel uváděn (?) Jsou výše uvedené údaje ok?
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141596#483806Verze : 0
    MOD
    Avatar
    zdroj k tabulce: geocities.com
    uvádí, že Bornemann velel divizi č.148 1.9.39 - 10.1.40


    u divize č. 148 jsou na LdW uváděni velitelé:
    1. Dezember 1939 Generalleutnant Konrad Stephanus
    7. Februar 1940 Generalleutnant Hermann Böttcher


    přitom v Böttcherově životopise na LdW je : "Anfang November 1940 wurde er dann zum Kommandeur der Division Nr. 148 in Metz ernannt." čili ne od 7.2.1940, ale až od začátku listopadu byl Böttcher jejím velitelem


    v tomto mezidobí byl zřejmě velitelem Bornemann


    viz Axis History:
    Generalleutnant Konrad Stephanus (1 Dec 1939 - 7 Feb 1940)
    Generalmajor Karl Bornemann (7 Feb 1940 - 10 Oct 1940)
    Generalleutnant Hermann Böttcher (10 Oct 1940 - 10 Jan 1942)


    takže: podle všeho divizi č. 148 velel, v jeho životopise na Geocities zřejmě popletli data převzetí a předání funkce
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141596#483825Verze : 0
    MOD