Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 392 příspěvků vloženo, 1614 editováno a 333 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hajnáčka

okr. Rimavská Sobota

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Hajnáčka Hajnačka
    Originální název:
    Original Name:
    Hajnáčka
    Další názvy:
    Other Names:
    Kues (1255), Anyaskw (1344), (1425 ) Danuskue, Ayanaskewalya (1427-31), Haynachkeallya (1565), Hajnacžka (1773); maďarsky Ajnácskö.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Rimavská Sobota Rimavská Sobota District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°12'58.98"N 19°57'09.23"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1425
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Zrúcaniny gotického hradu z 13. stor na čadičovom brale nad obcou, v roku 1703 vyhorel a spustol
    Kaplnka z 18. storočia
    Kaštieľ klasicistický z r. 1820
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V rokoch 1938-1944 bola Hajnáčka pripojená k Maďarsku. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.hajnacka.webnode.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141626#458967Verze : 0
    MOD