Poten, Georg

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 512 příspěvků vloženo, 1944 editováno a 306 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Poten, Georg

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Poten Poten
    Jméno:
    Given Name:
    Georg Georg
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Georg Poten
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    14.02.1881 Berlín /
    14.02.1881 Berlin /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    14.05.1965 Hannover /
    14.05.1965 Hannover /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Divize č. 426 Commander of the 426th Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    geocities.com
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141629#458974Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Poten Poten
    Jméno:
    Given Name:
    Georg Georg
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Georg Poten
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    26.06.1921 podplukovník (policie)
    01.04.1925 plukovník (policie)
    31.10.1932 generálmajor (policie)
    16.03.1936 Generálmajor
    01.06.1941 Generálporučík
    26.06.1921 Obertleutnant der Polizei
    01.04.1925 Oberst der Polizei
    31.10.1932 Generalmajor der Polizei
    16.03.1936 Major General
    01.06.1941 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    23.10.1939-11.02.1940 Velitel : Divize ke zvláštnímu použití 426
    23.10.1939-11.02.1940 Commander : 426th Special Purpose Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Čestný kříž světové války 1914-1918 pro bojovníky
    Honor Cross of World War 1914-18 for Combatants
    Ehrenkreuz des Weltkrieges 1914 – 1918 für Frontkämpfer
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    geocities.com
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141629#458976Verze : 0
    MOD