Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 302 příspěvků vloženo, 1347 editováno a 269 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hirschberg, Anton von

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    von Hirschberg von Hirschberg
    Jméno:
    Given Name:
    Anton Anton
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Anton Freiherr von Hirschberg
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    svobodný pán Baron
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    20.11.1878 Mnichov /
    20.11.1878 Munich /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    01.12.1960 Murnau /
    01.12.1960 Murnau /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Divize č. 441
    velitel: 554. pěší divize
    Commander of the 441st Division
    Commander of the 554th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    geocities.com
    foto: http://goo.gl/2COK3
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141651#459016Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    von Hirschberg von Hirschberg
    Jméno:
    Given Name:
    Anton Anton
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Anton Freiherr von Hirschberg
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    10.03.1899 poručík
    18.11.1906 nadporučík
    22.10.1911 kapitán
    15.07.1918 major
    01.03.1925 podplukovník
    01.03.1929 plukovník
    01.04.1932 Generálmajor
    01.10.1933 Generálporučík
    10.03.1899 Leutnant
    18.11.1906 Oberleutnant
    22.10.1911 Hauptmann
    15.07.1918 Major
    01.03.1925 Oberstleutnant
    01.03.1929 Oberst
    01.04.1932 Major General
    01.10.1933 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    18.10.1939-15.02.1940 Velitel : Divize ke zvláštnímu použití 441
    15.02.1940-13.08.1940 Velitel : 554. pěší divize

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    18.10.1939-15.02.1940 Commander : 441st Special Purpose Division
    15.02.1940-13.08.1940 Commander : 554th Infantry Division

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Čestný kříž světové války 1914-1918 pro bojovníky
    Honor Cross of World War 1914-18 for Combatants
    Ehrenkreuz des Weltkrieges 1914 – 1918 für Frontkämpfer
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141651#459017Verze : 0
    MOD