Henrici, Waldemar

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 390 příspěvků vloženo, 1057 editováno a 391 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Henrici, Waldemar

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Henrici Henrici
    Jméno:
    Given Name:
    Waldemar Waldemar
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Waldemar Henrici
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Dr.rer.pol. Dr.rer.pol.
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    03.02.1878 Bensberg /
    03.02.1878 Bensberg /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    15.02.1950 Marktbreit /
    15.02.1950 Marktbreit /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Divize č. 443
    velitel: 555. pěší divize
    velitel: 258. pěší divize
    Commander of the 443rd Division
    Commander of the 555th Infantry Division
    Commander of the 258th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141654#459021Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Henrici Henrici
    Jméno:
    Given Name:
    Waldemar Waldemar
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Waldemar Henrici
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-28.07.1923 doktorát z politických věd
    DD.MM.RRRR-28.07.1923 Doctorate in political sciences
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    01.10.1903-21.07.1906 Válečná akademie
    01.10.1903-21.07.1906 War Academy
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    07.03.1896 poručík
    20.03.1906 nadporučík
    16.06.1911 kapitán
    06.06.1916 major
    01.04.1921 podplukovník
    01.12.1925 plukovník
    01.07.1940 Generálmajor
    01.10.1941 Generálporučík
    07.03.1896 Leutnant
    20.03.1906 Oberleutnant
    16.06.1911 Hauptmann
    06.06.1916 Major
    01.04.1921 Oberstleutnant
    01.12.1925 Oberst
    01.07.1940 Major General
    01.10.1941 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    25.10.1939-10.02.1940 Velitel : Divize ke zvláštnímu použití 443
    12.02.1940-01.09.1940 Velitel : 555. pěší divize
    25.10.1939-10.02.1940 Commander : 443rd Special Purpose Division
    12.02.1940-01.09.1940 Commander : 555th Infantry Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Čestný kříž světové války 1914-1918 pro bojovníky
    Honor Cross of World War 1914-18 for Combatants
    Ehrenkreuz des Weltkrieges 1914 – 1918 für Frontkämpfer
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141654#459022Verze : 0
    MOD