Hammerstein-Equord, Günther von

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 479 příspěvků vloženo, 1824 editováno a 278 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hammerstein-Equord, Günther von

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    von Hammerstein-Equord von Hammerstein-Equord
    Jméno:
    Given Name:
    Günther Günther
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Günther von Hammerstein-Equord
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    16.09.1877 Hinrichshagen /
    16.09.1877 Hinrichshagen /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    17.10.1965 Kiel /
    17.10.1965 Kiel /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: Divize č. 460
    velitel: 526. pěší divize
    Commander of the 460th Division
    Commander of the 526th Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.oocities.org
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    foto: http://goo.gl/CPPab
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141655#459025Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    von Hammerstein-Equord von Hammerstein-Equord
    Jméno:
    Given Name:
    Günther Günther
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Günther von Hammerstein-Equord
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    07.03.1896 poručík
    01.04.1927 nadporučík
    13.11.1911 kapitán
    27.01.1918 major
    01.10.1923 podplukovník
    01.04.1928 plukovník
    01.12.1931 Generálmajor
    01.10.1933 Generálporučík
    07.03.1896 Leutnant
    01.04.1927 Oberleutnant
    13.11.1911 Hauptmann
    27.01.1918 Major
    01.10.1923 Oberstleutnant
    01.04.1928 Oberst
    01.12.1931 Major General
    01.10.1933 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    24.04.1940-25.10.1940 Velitel : Divize ke zvláštnímu použití 460
    15.11.1940-07.03.1941 Velitel : 526. pěší divize
    16.03.1940-01.11.1943 Velitel : Hlavní polní velitelství 672
    16.03.1940-01.11.1943 Commander : 672nd High Field Command
    24.04.1940-25.10.1940 Commander : 460th Special Purpose Division
    15.11.1940-07.03.1941 Commander : 526th Infantry Division
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    31.10.1943
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Válečný záslužný kříž 1. třída s meči (1938)
    War Merit Cross 1st Class with Swords (1938)
    Kriegsverdienstkreuz I. Klasse mit Schwertern (1938)
    -


    DD.MM.RRRR
    Válečný záslužný kříž 2. třída s meči (1938)
    War Merit Cross 2nd Class with Swords (1938)
    Kriegsverdienstkreuz II. Klasse mit Schwertern (1938)
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.oocities.org
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    foto: http://goo.gl/CPPab
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141655#459026Verze : 0
    MOD