Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 296 příspěvků vloženo, 1358 editováno a 287 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Schöne, Volkmar

plukovník

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schöne Schöne
    Jméno:
    Given Name:
    Volkmar Volkmar
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Volkmar Schöne
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    plukovník Oberst
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    09.01.1899 Lipsko /
    09.01.1899 Leipzig /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 3. tanková divize Commander of the 3rd Tank Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141725#459188Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Schöne Schöne
    Jméno:
    Given Name:
    Volkmar Volkmar
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Volkmar Schöne
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    22.06.1917 poručík
    31.07.1925 nadporučík
    01.04.1933 kapitán
    01.10.1936 major
    01.04.1939 podplukovník
    01.02.1942 plukovník
    22.06.1917 Leutnant
    31.07.1925 Oberleutnant
    01.04.1933 Hauptmann
    01.10.1936 Major
    01.04.1939 Oberstleutnant
    01.02.1942 Oberst
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    10.11.1938-18.10.1939 Náčelník štábu : 1. lehká divize
    10.12.1940-05.02.1942 Náčelník štábu : 101. lehká pěší divize
    19.04.1945-08.05.1945 Velitel : 3. tanková divize

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    10.11.1938-18.10.1939 Chief of Staff : 1st Light Division
    10.12.1940-05.02.1942 Chief of Staff : 101st Light Infantry Division
    19.04.1945-08.05.1945 Commander : 3rd Tank Division

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    24.12.1943
    - Německý kříž stříbrný
    German Cross Silver
    Deutsche Kreuz in Silber
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141725#459189Verze : 0
    MOD