Barenthin, Walter

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 371 příspěvků vloženo, 1894 editováno a 284 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Barenthin, Walter

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Barenthin Barenthin
    Jméno:
    Given Name:
    Walter Walter
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Walter Barenthin
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    13.01.1888 Berlin /
    13.01.1888 Berlin /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    28.02.1959 ?
    28.02.1959 ?
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    - -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141734#459207Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Barenthin Barenthin
    Jméno:
    Given Name:
    Walter Walter
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Walter Barenthin
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    27.01.1910 Leutnant
    27.10.1915 Oberleutnant
    18.04.1917 Hauptmann
    01.09.1936 Major
    01.09.1940 Oberstleutnant
    01.04.1942 Oberst
    01.09.1943 Generálmajor
    27.01.1910 Leutnant
    27.10.1915 Oberleutnant
    18.04.1917 Hauptmann
    01.09.1936 Major
    01.09.1940 Oberstleutnant
    01.04.1942 Oberst
    01.09.1943 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    13.09.1943-14.11.1943 Velitel : 2. paradesantní divize
    13.09.1943-14.02.1944 Velitel : 3. paradesantní divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitel : 20. paradesantní divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitel : Paradesantní výcviková a náhradní divize

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    13.09.1943-14.02.1944 Commander : 3rd Parachute Division
    13.09.1943-14.11.1943 Commander : 2nd Parachute Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Commander : Parachute Training and Replacement Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Commander : 20th Parachute Division

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141734#459208Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Generalmajor Walter Barenthin


    nar.: 13.1.1888, Berlin
    zomr.: 28.2.1959



    - veliteľ 20. Fallschirmjäger Division a 3. Fallschirmjäger Division



    Povýšenia:


    Fähnrich (22.5.1909), Leutnant (27.1.1910), Oberleutnant (27.1.1915), Hauptmann (18.4.1917), Major (1.9.1936), Oberstleutnant (1.9.1940), Oberst (1.4.1942), Generalmajor (1.9.1943)

    Kariéra:



    17.9.1908 - január/leden 1914
    prijatý do armády ako Fahnenjunker, dôstojník roty Pionier-Bataillon 21
    1.10.1911 - 31.8.1913
    prijatý do Vojenskej technickej akadémie
    január/leden 1914 - 31.7.1914
    pobočník (adjutant) veliteľa Pionieren XVII. Armeekorps
    1.8.1914 - máj/květen 1915
    pobočník (adjutant) Pionier-Regiment 25
    máj/květen 1915 – 31.12.1917
    veliteľ roty v Pionier-Regiment 25
    1.1.1918 – 30.4.1918
    veliteľ roty a inštruktor v Pionierschule v Jeumont an Maubeuge
    1.5.1918 - 1919
    pobočník Pionier-Inspektion 5, Cologne
    31.3.1920
    vyradenie z armády
    1.5.1936 – 31.5.1936
    reaktivovanie do armády a následné absolvovanie výberového školenia v Pionier-Bataillon 7
    1.6.1936 – 31.10.1937
    veliteľ roty v Pionier-Bataillon 7
    1.11.1937 – 30.4.1938
    štábny dôstojník štábu strážnej skupiny “ Regensburg”
    1.9.1939 – 31.3.1941
    veliteľ Pionier-Bataillon 216
    1.4.1941 – 31.10.1942
    prevelenie k Luftwaffe – XI. Fliegerkorps
    1.11.1942 – 10.3.1943
    veliteľ Luftwaffe-Jäger-Regiment Barenthin (Africa/Tunis)
    10.3.1943 – máj/květen 1943
    zranený, hospitalizácia
    máj/květen 1943 – 12.9.1943
    veliteľ doplňovacích a výcvikových jednotiek XI. Fliegerkorps
    13.9.1943 – 14.2.1944
    veliteľ 3. Fallschirmjäger Division
    15.2.1944 – 30.12.1944
    vrchný veliteľ doplňovacích a výcvikových jednotiek Fallschirmjäger-Armee
    31.12.1944 – 31.3.1945
    veliteľ doplňovacích a výcvikových jednotiek parašutistov
    1.4.1945 – 9.5.1945
    veliteľ 20. Fallschirmjäger Division
    10.5.1945 – 27.8.1947
    britské zajatie


    Vyznamenania:


    ?



    zdroj: http://www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141734#86703Verze : 0
    MOD