Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 296 příspěvků vloženo, 1361 editováno a 287 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Christern, Hans

plukovník

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Christern Christern
    Jméno:
    Given Name:
    Hans Hans
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Hans Christern
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    plukovník Oberst
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    24.01.1900 Lauenburg /
    24.01.1900 Lauenburg /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    17.06.1966 Georgenhof /
    17.06.1966 Georgenhof /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 7. tanková divize Commander of the 7th Tank Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Rytířského kříže recipient of the Knight's Cross of the Iron Cross
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.ritterkreuztraeger-1939-45.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141761#459264Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Christern Christern
    Jméno:
    Given Name:
    Hans Hans
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Hans Christern
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    18.12.1926 poručík (policie)
    26.03.1929 nadporučík (policie)
    01.07.1933 kapitán (policie)
    01.10.1935 kapitán
    01.03.1938 major
    01.04.1941 podplukovník
    01.04.1942 plukovník
    18.12.1926 Leutnant der Polizei
    26.03.1929 Oberleutnant der Polizei
    01.07.1933 Hauptmann der Polizei
    01.10.1935 Hauptmann
    01.03.1938 Major
    01.04.1941 Oberstleutnant
    01.04.1942 Oberst
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    23.03.1945-08.05.1945 Velitel : 7. tanková divize

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    23.03.1945-08.05.1945 Commander : 7th Tank Division

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    27.06.1918
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    17.10.1939
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    18.12.1939
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    25.05.1940
    - Odznak za tankový boj stříbrný
    Tank Battle Badge Silver
    Panzerkampfabzeichen Silber
    -


    14.06.1940
    - Odznak za zranění 1939 stříbrný
    Wound Badge 1939 Silver
    Verwundetenabzeichen 1939 in Silber
    -


    31.01.1941
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Čestný kříž světové války 1914-1918 pro bojovníky
    Honor Cross of World War 1914-18 for Combatants
    Ehrenkreuz des Weltkrieges 1914 – 1918 für Frontkämpfer
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.ritterkreuztraeger-1939-45.de
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141761#459266Verze : 0
    MOD